Pētījums: Mazās aptiekas Igaunijā tirgo zāles lētāk nekā aptieku ķēdes

Igaunijas lielās aptieku ķēdes nekonkurē savā starpā, pārdod medikamentus par vienādu cenu neatkarīgi no atrašanās vietas, kamēr mazās aptiekas piedāvā zemāku zāļu cenu, to pēc 332 aptieku analīzes valstī secinājis laikraksts Õhtuleht.

Kā pirmdien, 30.decembrī, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, pētījumā Õhtuleht žurnālisti interesējušies par 422 dažādu medikamentu cenām kopumā 332 aptiekās valstī. Pētījumam izvēlētie medikamenti bijuši tādi, ko aptiekāram jāpārdod pie kases.

Pēc negaidītajiem secinājumiem laikraksta žurnālisti vaicājuši, kā mazākām tirdzniecības vietām izdodas piedāvāt zemāku cenu, ja uzņēmēji ar lielāku aptieku skaitu attiecīgi lielāku produkcijas noietu var tirgū konkurēt ar zemāku peļņas procentu.

Aptiekārs Andre Vetka (Andre Vetka), kuram pieder trīs aptiekas, kas neietilpst lielajās aptieku ķēdēs, skaidrojis, ka mazas, neatkarīgas aptiekas var izmantot visas tirgū pieejamās iespējas. Kā piemēru viņš min zāļu pirkšanu no dažādām lieltirgotavām atkarībā no cenas, ko katra piedāvā, un šo iespēju izmantošanu, cenšoties piedāvāt pircējiem zemāku cenu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas