Pētījums: Neveselīga pārtika pasaulē nonāvē vairāk cilvēku nekā smēķēšana

Ja cilvēki ēstu veselīgāk, tad pasaulē varētu novērst katru piekto pāragras nāves gadījumu jeb 11 miljonus priekšlaicīgas nāves ik gadu, tā respektablā pētījumā secinājis veselības institūts Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV).

Pētījumā, ko izstrādājuši ASV Veselības mērījumu un novērtējuma institūta pētnieki Sietlā un kas publicēts medicīnas žurnālā Lancet, secināts, ka galvenie ar ēšanas paradumiem saistītie nāves cēloņi ir sirdstrieka, insults, vairāki vēža tipi un cukura diabēts.

Kā raksta portāls The Guardian, pētnieki uzsver, ka cilvēkiem būtu ievērojami jāpalielina dārzeņu (taču ne kartupeļu), augļu, riekstu un pākšaugu lietošana uzturā. Tieši to trūkums ēšanas paradumos ir vēl būtiskāks nekā lēmums retu reizi ieturēt pusdienas ātrajā ēstuvē.

«Pēdējos divdesmit gados uztura politikas diskusijā galvenais uzsvars ir bijis censties pārliecināt cilvēkus samazināt cukura, sāls un tauku uzņemšanu organismā», uzsver pētījuma autori. Tomēr iedarbīgāk, viņuprāt, būtu popularizēt augļus, riekstus, dārzeņus un pākšaugus kā garšīgu, veselīgu un ilgtspējīgu alternatīvu pusfabrikātiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas