Pētījums nosauc «īpaši austrumeiropiešiem pielāgotus» pārtikas produktus

Vēršot uzmanību uz pārtikas kvalitāti Austrumeiropā, Slovākijas valdība veikusi pārtikas preču pētījumu, salīdzinot Slovākijā un kaimiņos, Austrijā, nopērkamus, plaši pazīstamus un starptautiski izplatītus produktus.

Pētījumā, kā Slovākijas valdības vēstīto citē portāls EurActiv, analizēti 22 vienādi produkti, kuri nopērkami kā Slovākijā, tā Austrijā, un atklāts, ka desmit no šiem produktiem būtiski atšķiras.

Galvenie aspekti, kuros preces atšķiras, kā noskaidrots, ir sastāvs (piemēram, dzīvnieku izcelsmes tauki aizstāti ar augu taukiem, atšķirīgs gaļas «procents»), mākslīgo saldinātāju izmantošana (Slovākija) dabīgo saldinātāju vietā (Austrija), augļu piedevas aizstāšana ar krāsvielām un mākslīgi veidotiem augļu aromātiem, kā arī preces iepakojums.

Pētījumā secināts, ka Slovākijā un Austrijā būtiski atšķiras limonādes Coca-Cola garša, tāpat Slovākijā tās sastāvā ir fruktozes-glikozes sīrups, bet Austrijā – cukurs.

Salīdzināti arī iglo zīmola zivju pirkstiņi abās valstīs un noskaidrots, ka Austrijā tirgotajā produktā ir par 8,8% vairāk zivju gaļas nekā slovākiem pieejamā precēm, savukārt tējas Earl Grey maisiņi Slovākijā iesaiņoti papīra maisiņos, bet Austrijā alumīnija folijas «kabatiņās», kas labāk saglabājot tējas aromātu.

Ref: 111.111.103.4899

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas