Pētījums: Pasaulē bēgļu gaitās savās valstīs dzīvo 50 miljoni cilvēku

Bēgļu nometne Gazas joslā, Palestīnā

Organizācija Iekšējo bēgļu novērošanas centrs (IBNC) secinājusi, ka pasaulē konfliktu vai dabas katastrofu dēļ kā bēgļi paši savās šobrīd valstīs dzīvo 50,8 miljoni cilvēku, kas ir rekordaugsts skaitlis, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Ženēvā, Šveicē strādājošā organizācija otrdien, 28.aprīlī, brīdinājusi, ka COVID-19 izplatība var vēl vairāk apdraudēt bēgļus, jo tie dzīvo bēgļu nometnēs vai citos smagos apstākļos tālu no mājām.

Pasaulē vairāk nekā 45 miljoni cilvēku bijuši spiesti pamest mājas vardarbības dēļ. Vēl pieci miljoni meklējuši glābiņu citviet dabas kataklizmu, piemēram, zemestrīču un plūdu dēļ. 2019.gadā, kā novērojusi organizācija, bēgļu gaitās savas valsts iekšienē devušies 33,4 miljoni cilvēku. Tas ir augstākais gada rādītājs kopš 2012.gada.

Piemēram, Sīrijā, kur turpinās pilsoņu karš, kopš 2019.gada decembra bēgļu gaitās ir devušies viens miljons cilvēku. Karadarbības dēļ masveidā mājas pametuši arī cilvēki Kongo Demokrātiskajā Republikā, Jemenā un Afganistānā, vēsta BBC, citējot IBNC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas