Pētījums: Pesticīdu pārpalikumi atrodami 97% ES pieejamās pārtikas

Vairāk nekā 97% Eiropas Savienībā pieejamo pārtikas preču atrodami pesticīdu pārpalikumi, liecina pārbaudes, ko veikuši ES dalībvalstu pārtikas nekaitīguma uzraugi.

Mediji EurActiv un Journal de l’Environnement vēsta, ka Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde, apkopojot dalībvalstu iestāžu veikto pārbaužu rezultātus, secinājusi, ka no kopumā 84 341 nebioloģiskās pārtikas parauga, kas analizēts 2015.gadā, 97,2% paraugu atrastas pēdas vienam vai vairākiem preparātiem no 774 pesticīdu saraksta.

43,9% paraugu atrasti šo vielu pārpalikumi, kas «nepārsniedz atļautās robežas», bet 53,5% paraugu nav bijis «izmērāmas pārpalikumu klātbūtnes», kas gan nenozīmē, ka tajos pilnībā nebūtu atrastas pesticīdu pēdas.

Tikmēr 99,3% no pārtikas precēm, kuras pārdod kā bioloģisko pārtiku, vispār nav atrastas kaitēkļu, parazītu un nezāļu apkarošanas preparātu pēdas vai to saturs nepārsniedz produktos bioloģiski ražotai pārtikai noteiktās pesticīdu robežas.

Ref: 111.111.103.4511

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Latvijas ierēdņu kantori ar visiem spēkiem cenšās iznīcināt mazos ražotājus, kas vēl ražo bioloģisko produkciju, lielos ražotājus atbalsta un subsidē…

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas