Pētījums: Puse pasaulē lielāko ieguldītāju ignorē klimata pārmaiņas

Veikts pētījums, lai noskaidrotu, kā investē pasaulē 500 lielākie pensiju fondi, apdrošinātāji un citi ieguldījumu fondi – kuri pārvalda kopumā 33 triljonus eiro -, un secināts, ka gandrīz puse šo ieguldītāju nedara neko, lai mazinātu klimata pārmaiņas.

Reuters vēsta, ka 2.maijā publiskoto pētījumu veikusi starptautiskā bezpeļņas organizācija Aktīvu Īpašnieku atklātības projekts (Asset Owners Disclosure Project), kura secinājusi, ka no sarakstā iekļautajiem 97 lielākajiem ieguldītājiem tikai piektdaļa sper soļus, lai mazinātu klimata pārmaiņas veicinošos procesus.

«(..) Ir satraucoši, ka turpat puse pasaulē lielāko ieguldītāju nedara neko, lai samazinātu klimata risku,» pētījuma rezultātus komentē organizācijas izpilddirektors Džulians Poulters (Julian Poulter) un uzsver, ka pensiju fondi un apdrošinātāji «uz spēles liek simtiem miljonu cilvēku ietaupījumus un finanšu drošību».

Organizācija par klimata pārmaiņu mazināšanai lietderīgākajiem ieguldījumiem uzskata investēšanu aktīvos, kas saistīti ar iespējami mazu piesārņojuma veidošanu, un aicināšanu kontrolētajiem uzņēmumiem darboties dabai draudzīgāk.

Ref: 111.111.103.3443

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas