Pētījums: Slimot ar COVID-19 ir turpat trīs reizes nāvējošāk par gripu

COVID-19 šopavasar Francijā bijis nepilnas trīs reizes nāvējošāka slimība par gripu iepriekšējos gados, tā, atspēkojot sabiedrībā izplatīto uzskatu par abu saslimšanu it kā līdzvērtīgo kaitējumu, secināts pētījumā, kas publicēts autoritatīvajā, elpceļu veselībai veltītajā medicīnas zinātnes žurnālā The LANCET Respiratory Medicine.

Pētījumā, kas pieejams The LANCET Respiratory Medicine vietnē angļu valodā šeit, salīdzināta abu slimību saslimšanas gaita un mirstība, kāda tā bijusi Francijas slimnīcās. Salīdzināti 89 530 pacienti, kuri Francijas slimnīcās no 2020.gada 1.marta līdz 30.aprīlim hospitalizēti ar COVID-19, ar 45 819 pacientiem, kuri hospitalizēti ar gripu laika posmā no 2018.gada 1.decembra līdz 2019.gada 28.februārim.

Sešu pētnieku grupa, kuru vadījis Dižonas Burgundijas Universitātes Slimnīcas profesors Lionels Pirots (Lionel Piroth), secinājusi, ka aplūkoto, hospitalizēto COVID-19 pacientu vidū mirstība bijusi 16,9%. Gripas pacientu vidū mirstība savukārt bijusi 5,8%.

Pētījumā atsevišķi apskatīta pusaudžu vecuma grupa no 11 līdz 17 gadiem. Secināts, ka tajā mirstība slimnīcā no COVID-19 bijusi skaitliski mazāka nekā visās vecuma grupās kopā, proti, 1,1% mirušo no COVID-19 pret 0,1% mirušo no gripas. Kā redzams, slimošana ar jauno koronavīrusu šajā vecuma grupā bijusi desmitkārt nāvējošāka nekā slimošana ar gripu, pētījuma autori norādījuši medicīnas zinātnes žurnālā The LANCET Respiratory Medicine ceturtdien, 17.decembrī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas