Pētījums: Teju 42% iedzīvotāji Lieldienu svinībām atvēl 21-40 eiro

Gandrīz 42% Latvijas iedzīvotāju Lieldienu svinībām plāno tērēt 21-40 eiro, liecina Maxima Latvija veiktā aptauja.

Pētījuma dati norāda, ka 30% respondentu svētkiem atvēlēs līdz 20 eiro, 20% aptaujāto tērēs 41-60 eiro, bet 8% svētkiem iecerējuši tērēt vairāk nekā 61 eiro.

«Jau kopš pagājušās nedēļas veikalos varam novērot, ka iedzīvotāji sāk gatavoties svētkiem, jo iepirkumu groziņos tiek liktas olu krāsas, uzlīmes, svētku dekori, saldumi un citas Lieldienu preces. Pēdējās nedēļas laikā par 146% pieauguši olu krāsu un olu uzlīmju pārdošanas apjomi, ja salīdzina ar nedēļu iepriekš. Savukārt dažādu Lieldienu saldumu pārdošanas apjomi pieauguši par 286%. Vispopulārākie Lieldienu saldumi ir šokolādes olas, kā arī šokolādes zaķu figūriņas,» novērojumos dalās Maxima Latvija Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

Arī internetveikalā e-maxima.lv klienti pēdējās nedēļas laikā ir iegādājušies vairāk svētku svinēšanai nepieciešamo preču. «Lieldienu saldumu pārdošanas apjomi internetveikalā e-maxima.lv pieauguši vairāk nekā 26 reizes,» stāsta internetveikala e-maxima.lv vadītāja Sanita Bērziņa.

Turklāt gandrīz 43% Latvijas iedzīvotāji Lieldienās iecerējuši apēst trīs vai četras olas, bet 24% – piecas vai sešas olas, vēl 21% respondentu minēja vienu vai divas olas, bet 11% aptaujāto ir pārliecināti, ka apēdīs septiņas un vairāk olu. Toties 1% iedzīvotāju Lieldienās neplāno ēst olas.

«Jau kopš aprīļa sākuma, salīdzinājumā ar marta pēdējo nedēļu, olu pārdošanas apjomi Maxima Latvija veikalos ir pieauguši par 15%. Taču lielāku pārdošanas apjomu pieaugumu prognozējam šajā nedēļā. Šogad Lieldienās iedzīvotāji varētu iegādāties vairāk olu nekā pērn, jo šogad vienā laikā ir gan katoļu, gan pareizticīgo Lieldienas. Pieredze liecina, ka tieši ceturtdienas pēcpusdienā pēc darba un pirms gaidāmajām garajām brīvdienām iedzīvotāji visvairāk dosies uz veikaliem, lai iegādātos visu svētkiem nepieciešamo,» norāda Kaktiņa.

Lielākā daļa jeb 95% aptaujas dalībnieku atzina, ka olas noteikti krāsos ar sīpolu mizām. Pie populārākajiem veidiem, ar ko krāsot olas, tika pieminētas arī bietes, melleņu ievārījums, kurkuma un speciālās krāsas. To pierāda arī novērojumi Maxima Latvija veikalos, jo iedzīvotāju iepirkumu groziņos biežāk parādās kurkuma, sīpoli, bietes un melleņu ievārījumus, ko visvairāk izmanto olu krāsošanā.

Jāatzīmē, ka 56% iedzīvotāji Lieldienas plāno ģimenes lokā, 18% respondentu dosies ciemos pie radiem vai draugiem, 12% aptaujāto apmeklēs īpašos Lieldienu svētku pasākumus. Vēl 5% dosies uz dievkalpojumu baznīcā, 4% respondentu šajos svētkos jāstrādā, bet vēl 5% minēja citu variantu, kā piemēram, došanos ceļojumā ārpus Latvijas, dzimšanas dienas svinēšanu vai došanos uz kafejnīcu, liecina pētījuma rezultāti.

Ref: 255.000.103.607

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas