Pētījums: Trešdaļa iedzīvotāju nezina, cik maksā mājokļa apdrošināšana

Gandrīz trešdaļa (32%) Latvijas iedzīvotāju ne reizi nav interesējušies par mājokļa apdrošināšanas iespējām un nav informēti par tās izmaksām, liecina apdrošināšanas kompānijas Gjensidige Latvija un OMD Latvia veiktā pētījuma rezultāti.

Pētījumā atklājās, ka vairums (56%) cilvēku, kas nav interesējušies par apdrošināšanu, nav arī domājuši par sava mājokļa drošību un iespējamiem riskiem vispār.

Pētījumā Mājokļa drošības uztvere Latvijas iedzīvotāju vidū tāpat atklājās, ka vismazāk par apdrošināšanu ir interesējušies iedzīvotāji, kas pašreizējo dzīvesvietu īrē, iedzīvotāji vecumā līdz 29 gadiem, kā arī iedzīvotāji, kas dzīvo mājās vecākās par 20 gadiem un lauku iedzīvotāji.

Savukārt savu mājokli visbiežāk izvēlējušies apdrošināt iedzīvotāji ar īpašuma kredītsaistībām, jauno projektu īpašnieki un iedzīvotāji ar ienākumiem virs 900 eiro.

«Pērkot īpašumu un stājoties kredītsaistībās ar banku, apdrošināšana ir obligāts nosacījums. Realitātē bieži vien cilvēki uzskata to par piespiedu pienākumu, nevis pašsaprotamu rīcību. Apdrošināšana tikpat svarīga ir kā nesen iegādātam īpašumam ar kredītsaistībām, tā īpašumā jau gadu desmitiem esošai ēkai vai dzīvoklim,» uzsver Gjensidige Latvija Īpašuma atlīdzību nodaļas vadītājs Aleksejs Kozirs.

Apzinot iedzīvotāju iespēju segt zaudējumus, ja mājoklī notiktu kāda nelaime, iezīmējās vairākas būtiskas tendences: 18% aptaujāto par zaudējumiem nesatraucas, jo ir apdrošinājuši savu mājokli, taču gandrīz tikpat (17%) pašu spēkiem nespētu segt zaudējumus, no kuriem 7% arī nebūtu iespējas naudu aizņemties. Piektdaļa aptaujāto (20%) tomēr apgalvo, ka būtu gatavi segt zaudējumus robežās no 500 līdz pat 1 500 eiro.

«Lai arī tendence apdrošināt savu īpašumu palielinās, joprojām pastāv neizpratne par mājokļa apdrošināšanas nepieciešamību. Tāpat nereti pastāv arī aplams priekšstats par apdrošināšanas izmaksām – atkarībā no īpašuma, ikmēneša maksa var svārstīties 3-10 eiro robežās», atklāj Kozirs, un piebilst, ka situācija esot absurda. «Ja cilvēks ir spējīgs nelaimes gadījumā segt zaudējumus līdz 300 eiro – par šo naudu viņš varēja iegādāties apdrošināšanu 50 kvadrātmetru lielam dzīvoklim pat uz sešiem gadiem un reizē saņemot arī sirdsmieru.»

Pētījuma dati norāda, ka vairums aptaujāto (74%) uzskata, ka viņu mājoklis ir drošs.

Pētījumā piedalījās 701 respondents.

Ref:224.000.103.984

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas