Pētījums: Uhaņā, Ķīnā Covid-19 inficēto bijis trīsreiz vairāk nekā oficiāli ziņots

Ar Covid-19 inficēto cilvēku skaits Ķīnas pilsētā Uhaņā, kur pirmoreiz tika konstatēts jaunais koronavīruss, varētu būt aptuveni trīs reizes lielāks par skaitu, kādu nosaukušas Ķīnas varasiestādes, tā Uhaņā strādājošu ķīniešu pētnieku veikta pētījuma rezultātus citē ziņu aģentūra Reuters.

Pētījums SARS-CoV-2 seroprevalence un asimptomātisko pārnēsātāju stāvoklis Uhaņas pilsētā un citviet Ķīnā publicēts ceturtdien, 7.janvārī, tropisko infekcijas slimību tiešsaistes medicīnas žurnālā PLOS Neglected Tropical Diseases šeit.

Tā ietvaros pētītas asinsanalīzes, ko laika posmā no 2020.gada marta līdz maijam nodevuši vairāk nekā 60 000 veseli cilvēki no dažādām vietām Ķīnā. Pētījumā secināts, ka Uhaņā to cilvēku īpatsvars, kuru asinīs konstatētas Covid-19 izraisošā vīrusa SARS-CoV-2 antivielas, bijis 1,68%.

Tikmēr pārējā Hubei provincē, kur atrodas Uhaņa, šis īpatsvars bijis 0,59, bet pārējā Ķīnas teritorijā – 0,38%.

Pētījumā norādīts, ka vismaz divas trešdaļas no kopējā inficēšanās gadījumu skaita bijuši asimptomātiski un ka vēl tūkstošiem iedzīvotāju varētu būt inficējušies ar vīrusu pēc tam, kad novērsti klīniskie saslimšanas gadījumi. Attiecīgi, pēc pētnieku secinātā, vīruss varēja ilgu laiku būt klātesošs sabiedrībā, neradot cilvēkiem tik akūtu infekciju, kas būtu jāārstē slimnīcā.

Lasiet arī: Polija gandarīta ar ātru vakcinācijas tempu

Covid-19 pirmoreiz Uhaņā tika konstatēts 2019.gada nogalē, taču pārvietošanās ierobežojumus pilsētā un citās Hubei provinces pilsētās Ķīna ieviesa tikai 2020.gada 23.janvārī. Šī iemesla dēļ Ķīna ir daudz kritizēta par epidemioloģisko ierobežojumu novēlotu ieviešanu, ko Pekina savukārt noliedz.

Saskaņā ar jaunākajiem Ķīnas oficiāliem Covid-19 datiem, kā tos citē ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs, valstī ar 1,4 miljardiem iedzīvotāju līdz 2020.gada beigām ir kopumā konstatēti 96 213 inficēšanās un 4 785 nāves gadījumi.

Minētajā pētījumā savukārt aplēsts, ka vienā pašā Uhaņas pilsētā, kur ir vairāk nekā desmit miljoni iedzīvotāju, pagājušajā pavasarī bijis 168 000 cilvēku, kuri bijuši inficējušies ar vīrusu, vēsta Reuters.

Ķīnas oficiālie dati tikmēr raisa izbrīnu, ja tos salīdzina ar Covid-19 datiem daudz mazākās nācijās.

Piemēram, Zviedrijā, kur ir 10,4 miljoni iedzīvotāju, līdz pērnā gada beigām bija kopumā 469 748 inficēto un 8 985 ar vīrusu saistīto nāves gadījumu. Tātad par 4 200 vairāk mirušo nekā Ķīnā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas