Pētījums: Vien trešdaļa iedzīvotāju gādā par savu veselību ilgtermiņā

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju tikai reizēm lieto veselīgu uzturu, bet kā regulāru dzīvesveida sastāvdaļu savā ikdienā to ieviesuši vien 30%, secināts Latvijas iedzīvotāju veselības paradumu pētījumā.

Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS un apdrošināšanas sabiedrības ERGO veiktajā pētījumā atklājās arī, ka tikai nepilna trešdaļa iedzīvotāju regulāri nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm.

«Laba pašsajūta un daudzi ar veselības stāvokli saistīti aspekti ir atkarīgi no tā, kādu uzturu lietojam un ko paši darām savas garīgās un fiziskās labsajūtas labā. Tomēr, neskatoties uz to, ka sabiedrībā arvien vairāk tiek runāts par veselīgu dzīvesveidu un tas tiek aktīvi popularizēts visdažādākajos veidos, vien trešā daļa Latvijas iedzīvotāju tam patiešām regulāri pievēršas,» pētījuma rezultātus komentē Ingrīda Ķirse, uzņēmuma valdes locekle Baltijas valstīs.

Arī Centrālās statistikas pārvaldes pārskatos ik gadu Latvijas iedzīvotāju veselības pašnovērtējums būtiski atpaliek no vidējā Eiropas Savienības dalībvalstu rādītāja, kur daudz vairāk nekā puse iedzīvotāju savu kopējo veselības stāvokli vērtē kā labu vai ļoti labu, kamēr Latvijā šis rādītājs nesasniedz pat 50%.

Ingrīda Ķirse vērtē, ka papildus veselīgam dzīvesveidam svarīgi ir arī vismaz reizi gadā apmeklēt ārstu un veikt profilaktiskos izmeklējumus, lai pārliecinātos par savu vispārējo veselības stāvokli.

Pētījumu par Latvijas iedzīvotāju veselības paradumiem apdrošināšanas sabiedrībā ERGO veica 2016.gada maijā sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Tajā tiešajās intervijās tika aptaujāti 1000 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Ref: 111.111.103.4130

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas