Pētnieciskie žurnālisti un Navaļnijs norāda uz Krievijas drošībnieku lomu viņa indēšanā

Saistībā ar Krievijas pretkorupcijas aktīvista Alekseja Navaļnija indēšanu starptautiskais pētnieciskās žurnālistikas portāls Bellingcat un noziegumā cietušais ir publicējuši informāciju, augustā notikušajā indēšanā vainojot Krievijas Federālā Drošības dienesta (FDD) darbiniekus, vēsta Vācu raidsabiedrība DW.

Saskaņā ar informāciju, kas pirmdien, 14.decembrī, publicēta Bellingcat tīmekļa vietnē (angļu valodā) un kas izklāstīta Navaļnija YouTube kanālā (krievu valodā) publicētā video materiālā, ir atrasti lidmašīnu pasažieru dati un tālruņu metadati, kas liecina par Krievijas FDD darbinieku saistību ar noziegumu.

Žurnālistu pētījumā identificēti dienesta operatīvie darbinieki Aleksejs Aleksandrovs, Ivans Osipovs un Vladimirs Panajevs, norādot, ka tie 2020.gada augustā sekojuši opozīcijas aktīvistam uz Krievijas pilsētu Tomsku. Tur 20.augustā Navaļnijs tika saindēts, un pēc izlidošanas no Tomskas uz Maskavu nonāca komā, vēsta DW.

BNN jau vēstīja, ka Aleksejs Navaļnijs no saindēšanās tika izārstēts un atmodināts no komas slimnīcā Berlīnē. Starptautiski aizliegtā ķīmiskā ieroča Novičok klātbūtni no viņa organisma ņemtās analīzēs apstiprinājušas laboratorijas Francijā, Vācijā un Zviedrijā. Šādu apstiprinājumu devusi arī Starptautiskā Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija, kas ir uzsākusi nozieguma izmeklēšanu.

Krievijas valdība ir vairākkārt noliegusi, ka būtu saistīta ar Novičok uzbrukumu Navaļnijam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas