Pētnieks: ES prezidentūras laikā Latvijai jārēķinās ar Krievijas spiedienu

Raugoties uz Lietuvas attiecību saspīlējumu ar Krieviju šogad, kad tā ir Eiropas Savienības (ES) prezidējošā valsts, arī Latvijai ir jārēķinās ar iespējamo spiedienu no Krievijas puses, norāda Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Rinalds Gulbis.

Izdarot spiedienu uz Lietuvu laikā, kad Viļņā gaidāms Austrumu partnerības samits, Krievija vēlas panākt, ka tā nezaudētu kontroli pār Gruziju, Moldovu un Ukrainu. Krievija izdara tirdzniecības un politisko spiedienu pār ekonomikas tirgiem, kas tai ir gana svarīgi, intervijā Latvijas Televīzijai skaidro pētnieks.

Arī Latvijai ES prezidentūras laikā jārēķinās ar iespējamo Krievijas spiedienu. Tas galvenokārt varētu būt nepilsoņu un cilvēktiesību jautājumos. Pašlaik Lietuva saskaras ar informatīvo karu, un Gulbja ieskatā, tieši to var sagaidīt arī pret Latviju.

Tāpat uzņēmējiem jāmācās no iepriekšējās pieredzes ar Krieviju, kad tā ieviesusi kādas sankcijas. Sagaidāms, ka tās būs arī 2015.gadā, taču pašlaik grūti prognozēt, pret kurām nozarēm. Visticamāk, gan tas varētu būt uzņēmējdarbības jomās, kas tieši atkarīgas no Krievijas noieta tirgiem.

Taujāts par Krievijas spiediena ietekmi uz Baltijas valstu savstarpējām attiecībām, pētnieks vērsa uzmanību uz Igaunijas prezidenta izteiktu būtisku atbalstu Lietuvai, kad tā piedzīvo spiedienu no Krievijas. Tai pat laikā Gulbis norāda, ka Latvijas prezidents šādu atbalstu neizteica, un būtu jāvaicā, kāpēc. Tā kā Latvijai pašai tuvākajā nākotnē varētu būt noderīga kaimiņvalstu solidaritāte, Latvijas prezidenta kancelejai vajadzētu izrādīt lielāku atbalstu Baltijas valstīm.

Kā ziņots, septembrī Krievija bez jebkādiem oficiāliem paskaidrojumiem sāka detalizēti pārbaudīt kravas, kuru sūtītājvalsts ir Lietuva, sagādājot finansiālus zaudējumus kravu pārvadātājiem un loģistikas uzņēmumiem.

102.000.102.5723

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas