Petraviča: No bērnu namiem pilnībā atteikties nevarēs

Lai gan bērnu skaits bērnu namos samazinās, labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) ir pārliecināta, ka no institūcijām pilnībā attiekties nevarēs. Tādu uzskatu ministre paudusi LNT raidījumā 900 sekundes pirmdien, 29.aprīlī.

Ministre norāda, ka no institūcijām nevarēs atteikties, jo visiem bērniem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, visticamāk, neizdosies atrast ģimeni. Toties tiek strādāts pie tā, lai viņiem nodrošinātu maksimāli ģimenisku vidi valsts aprūpes ietvaros.

Petraviča norādīja, ka kopumā bērnu skaits bērnu namos samazinās un pašlaik valsts aprūpē ir 794 bērni.

Viņa arī pauda atbalstu tiesībsarga idejai, ka bāriņtiesas varētu nodot Tieslietu ministrijas pārraudzībā.

Jau vēstīts, ka pēc iepazīšanās ar Valsts kontroles revīziju par ārpusģimenes aprūpes sistēmu Tiesībsarga birojs aicina reformēt bāriņtiesas, nododot tās Tieslietu ministrijas pārraudzībā.

Tiesībsarga biroja pārstāve uzsvēra, ministrija jau pašlaik bāriņtiesām sniedz metodisko palīdzību dažādos ar bērnu tiesībām saistītos jautājumos, tādēļ šāda veida reforma būtu loģiska.

Piļāne skaidroja, ka problēmas bērnu tiesību aizsardzībā un aizgādniecībā, kuras konstatējusi Valsts kontrole, nav jaunums, jo Tiesībsarga birojs par to publiski runājis jau gadiem. Tiesībsarga biroja vērtējumā, bāriņtiesas, būdamas pašvaldību pakļautībā, nav spējīgas nodrošināt bērnu interesēm vispiemērotāko lēmumu pieņemšanu un darba efektivitāti.

Tāpat, pēc viņas domām, bāriņtiesu darbiniekiem pašlaik nav noteikta pietiekama tiesiskā atbildība par viņu pieņemtajiem lēmumiem, kas tiešā veidā skar gan bērna nākotni, gan arī vecāku cilvēktiesības uz ģimeni. Revīzijā secināts, ka bāriņtiesu darbinieki bieži vilcinās ar lēmumu pieņemšanu un pārbaužu veikšanu, kā rezultātā bijuši gadījumi, ka valsts pat teju desmit gadu laikā nav ieguvusi informāciju par kāda bērna atrašanās vietu un dzīves apstākļiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas