Petraviča: Izmaiņas bezdarbnieka pabalsta izmaksas periodā motivēs atgriezties darbā

Labklājības ministre Ramona Petraviča

Bezdarbnieka pabalsta izmaksas laika saīsināšana motivēs bezdarbniekus ātrāk atgriezties darba tirgū, pārliecināta labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Viņa norāda, ka jaunais regulējums veicinās motivāciju pēc iespējas ātrāk atgriezties darba tirgū, pelnīt algu un pilnvērtīgi veikt valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas un uzkrāt sev pensiju kapitālu.

Ministre atgādina, ka viens no darbaspēka aktivizācijas instrumentiem ir bezdarbnieka pabalsta sistēma. Viņa uzsver, ka sarūkoša bezdarba un vakanču skaita pieauguma apstākļos nepieciešams pārskatīt bezdarbnieka pabalsta saņemšanas un izmaksas nosacījumus.

Petraviča atzīmē, ka pēdējo gadu ekonomiskās izaugsmes iespaidā augusi nodarbinātība, radušās jaunas darba vietas, mazinājies bezdarbs un audzis pieprasījums pēc darba spēka. Pēdējo sešu gadu laikā reģistrēto bezdarbnieku skaits ir samazinājies divas reizes 107 488 bezdarbniekiem 2013.gada janvārī līdz 52 865 bezdarbniekiem 2019.gada 16.septembrī, attiecīgi samazinoties reģistrētā bezdarba līmenim – no 10,9% līdz 5,7%. Tāpat arī samazinājies ilgstošo bezdarbnieku skaits.

Petraviča norāda, ka jaunais bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods, astoņi mēneši, ir «pilnīgi pietiekams arī drošai un efektīvai pārejai uz jaunu darba vietu». Ministre piemin, ka pašlaik vidējais bezdarbnieka pabalsta saņemšanas ilgums ir 4,4 mēneši.

«Tas norāda, ka vairums gadījumos bezdarbnieki var atrast darbu daudz ātrāk, nekā noteiktajā izmaksas periodā. Papildus minētajam, liela daļa bezdarbnieku darbu atrod bezdarba perioda sākumā. Tādēļ piedāvātie grozījumi neparedz izmaiņas bezdarbnieka pabalsta apmērā pirmajos divos bezdarba mēnešos, arī turpmākajos divos mēnešos tiek saglabāts pietiekami augsts atvietojums,» skaidro ministre.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas