Petraviča prasīs 27 miljonus eiro pensiju palielināšanai; minimālās pensijas grib celt par 35 eiro

Labklâjîbas ministre Ramona Petravča

Nākamā gada budžetā labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) prasīs 27 miljonus eiro dažāda veida pensiju palielināšanai, trešdien, 24.aprīlī, Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā sacīja ministre.

Viņa norādīja, ka viena no iniciatīvām būs minimālās pensijas palielināšana no 64 uz 99 eiro, uzverot, ka pensiju palielināšana ir viņas kā ministres prioritāte.

Pēc Petravičas paustā, pensiju palielināšana skars kopumā 54 000 personu, tostarp seniorus un cilvēkus ar invaliditāti.

Petraviča sacīja, ka iniciatīvu, kurai nepieciešami kopumā 27 miljoni eiro, jau apspriedusi ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV), kurš esot atbalstošs šajā jautājumā, ņemot vērā, ka Latvijā ir ļoti augsts nabadzības līmenis.

Petraviča uzskata, ka pēdējos gados absolūti nekas nav darīts, lai mazinātu nabadzības līmeni, tomēr viņa tic, ka tas mainīsies, jo visas ievēlētās partijas savās programmās norādījušas nabadzības līmeņa mazināšanu.

Jau vēstīts, ka šo ceturtdien notiks ministru seminārs par 2020.gada un vidēja termiņa valsts budžetu, kura laikā sāks iezīmēt valdības prioritāro darbu finansēšanas plānu, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistus informēja premjers.

23.aprīlī Ministru kabinets atbalstīja valdības rīcības plānu, kurā ietvertie darbi nākamajos gados no budžeta prasīs aptuveni vienu miljardu eiro. Kariņš uzsvēra, ka valdības rīcības plānā ietvertie uzdevumi tiks īstenoti līdz nākamās Saeimas vēlēšanām, ņemot vērā budžeta iespējas.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Un atkal saukļi, un atkal uz “papīra” padarīts “darbs”…Nekas nemainīsies, ja netiks paaugstināts GMI līmenis!!! Patreiz tas ir noteikts katastrofāli zems- 53 eiro, invalīdiem 128,06 eiro. Ja invalīdam izmaksā 64 eiro pensiju, noformējot attiecīgus dokumentus tiek piešķirts trūcīgās personas statuss un veikta piemaksa 64,03. Tātad plānots piešķirt pensiju 99 eiro un soc.pabalstu 29,06? Uz rokas saņemamā naudas summa taču netiek mainīta! Tāda Petravičas izpratnē ir cīņa ar nabadzību- naudas pārbīdīšana no vienas budžeta sadaļas citā, nepalielinot dzīves pabērnu ienākumus?

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas