Pfizer sāk vēlīnās stadijas izmēģinājumus vakcīnai pret Laimas slimību

Zāļu ražotājs Pfizer pirmdien, 8.augustā, paziņojis, ka ir uzsācis klīniskā pētījuma vēlīnās stadijas izmēģinājumu, lai pārbaudītu vakcīnu, kuras mērķis ir aizsargāt pret Laimas slimību, informē ASV medijs NBC News.

Saskaņā ar ASV Slimību profilakses un kontroles centra datiem ASV pašlaik nav apstiprinātas vakcīnas pret ērču pārnēsāto slimību, ar kuru katru gadu valstī inficējas aptuveni 476 000 cilvēku.

Ja Pfizer pētījums būs veiksmīgs, vakcīna varētu būt pirmā ASV pieejamā vakcīna cilvēkiem pret Laimas slimību 20 gadu laikā.

ASV līdz šim tika lietota tikai viena cita vakcīna pret šo slimību – LYMErix, taču tās lietošana tika pārtraukta 2002.gadā.

«Pasaulē pieaugot Laima slimības izplatībai, jaunas iespējas nodrošināšana cilvēkiem, lai palīdzētu sevi pasargāt no šīs slimības, ir svarīgāka nekā jebkad agrāk,» paziņojumā norādīja Pfizer vakcīnu izpētes un izstrādes vadītāja Annalīsa Andersone (Annaliesa Anderson).

Pfizer paziņoja, ka trešās fāzes pētījumā, kurā tiks novērtēts, vai vakcīna ir droša un efektīva, plāno iesaistīt aptuveni 6 000 veselu pieaugušo un bērnu vecumā no pieciem gadiem.

Vakcīnai, kuras pamatā ir olbaltumvielas un ko sauc par VLA15, ir trīs devu shēma, ko ievada piecu līdz deviņu mēnešu laikā, un pēc 12 mēnešiem tiek ievadīta pastiprinātāja deva.

Tā ir vērsta pret Borrelia burgdorferi – baktērijām, kas izraisa Laimas slimību. Uzņēmums izstrādā vakcīnu kopā ar Francijas biotehnoloģiju uzņēmumu Valneva.

Reimatologs Alans Kivics (Alan Kivitz), kurš ir galvenais pētnieks šīs vakcīnas izmēģinājuma procesā, teica, ka tās apstiprināšana varētu tikt pabeigta līdz gada beigām.

Pfizer savā paziņojumā presei norādīja, ka, iespējams, vakcīnas pieteikumu apstiprināšanai Pārtikas un zāļu pārvaldei varētu iesniegt 2025. gadā.

Saskaņā ar šomēnes publiskoto bezpeļņas organizācijas FAIR Health, kas pievēršas veselības aprūpes izmaksu pārredzamībai, veikto privāto apdrošināšanas pieprasījumu analīzi, Laimas slimības diagnožu skaits ASV no 2007. līdz 2021.gadam ir palielinājies par 357% lauku apvidos un par 65% pilsētu apvidos.

Šie secinājumi iegūti, analizējot vairāk nekā 36 miljardus privāti apmaksātu veselības aprūpes pieprasījumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas