Pfizer un BioNTech sāk omikrona varianta vakcīnas izmēģinājumus

Vācu-amerikāņu zāļu ražotāju tandēms Pfizer un BioNTech paziņojis par klīnisko izmēģinājumu sākšanu ar vakcīnu, kas izstrādāta, lai nodrošinātu cilvēkiem imunitāti pret koronavīrusa SARS-CoV-2 omikrona variantu, kas pašlaik Eiropā radījis rekordaugstu kovida izplatību, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Kā uzņēmumi norādījuši šonedēļ kopīgā paziņojumā presei, klīnisko izmēģinājumu mērķis ir pārbaudīt uzņēmumu izstrādātās jaunās vakcīnas nekaitīgumu un imūnsistēmas reakciju 1 420 pieaugušiem cilvēkiem vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Vakcīna tiks pārbaudīta ASV un Dienvidāfrikas iedzīvotāju vidū.

Lasiet arī: Epidemiologs: Ļoti stingri ierobežojumi patlaban nebūtu efektīvi

BioNTech izpilddirektors Uģurs Šahins (Uğur Şahin) skaidrojis, ka ir novērotas pazīmes, ka organisma aizsardzība pret vieglu un vidēju kovida slimības gaitu, kādu nodrošinājusi uzņēmumu ražotā sākotnējā vakcīna, samazinās ātrāk attiecībā uz omikrona variantu.

Tieši Pfizer un BioNTech kovida vakcīna bija pirmā, kurai no 2020.gada decembra piešķirts zāļu regulatoru apstiprinājums dažādās Rietumvalstīs. Tā kā līdzšinējā vakcīna satur molekulu ar nosaukumu «RNA ziņnesis», speciālistiem ir salīdzinoši vienkārši to mainīt, lai atspoguļotu koronavīrusa jauno variantu ģenētisko kodu, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas