bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 20.05.2019 | Vārda dienas: Salvis, Selva, Venta
LatviaLatvija

Soda pie Ādažu bāzes reibumā braukušu karavīru

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Līdz ar tiesas sprieduma publiskošanu tapis zināms, ka pie Ādažu bāzes pagājušā gada vasarā apturēta automašīna ar piedzērušiem karavīriem. Spēkrata vadītājam par pārkāpumu piemērots naudas sods un tiesību atņemšana.

Rīgas rajona tiesa pagājušā gada oktobrī nolēma piemērot administratīvu sodu automašīnas vadītājam. Šim karavīram tika piemērots 1 300 eiro naudas sods un tiesību atņemšana uz četriem gadiem. Tiesa piemēroja Administratīvo pārkāpumu kodeksa normu, kas paredz, ka karavīriem nevar piemērot administratīvo arestu.

Pagājušā gada augustā Kadagā karavīrs vadīja savu automašīnu Volvo pa Kadagas ceļu no Ādažu militārās bāzes dienvidu kontrolpunkta puses. Pārkāpuma konstatēšanā bija iesaistīta Militārā policija un Valsts policija. Vīrieša organismā konstatētas 2,20 promiles alkohola, liecina tiesas materiāli.

No kāda majora ziņojuma izriet, ka viņš 21.augusta agrā rītā ievērojis Ādažu bāzē pārvietojamies vīrieti, iespējams alkohola reibumā. Par to liecināja pārvietošanās gaita un alkoholam raksturīgā smaka.

Minētā persona izgāja caur Ādažu militārās bāzes caurlaides punktu un iesēdās automašīnā Volvo, kas bija novietota stāvēšanai netālu no kontroles caurlaides punkta. Pēc neilga brīža minētā persona, uzsāka braukšanu Kadagas virzienā.

Redzot šo situāciju, majors nekavējoties informēja caurlaides punktu un uzdeva apturēt automašīnu. Ierodoties notikuma vietā, viņš konstatēja, ka automašīnā kopumā atrodas četri vīrieši un viena sieviete. Pie automašīnas stūres atradās pieminētais karavīrs.

Spriedumā ietvertais citas militārpersonas ziņojums liecina, ka viņš saņēmis zvanu no dežūrvirsnieka, par pie kontrolpunkta apturētu automašīnu kuras vadītājs un pasažieri, iespējams, atradās alkohola reibumā. Ierodoties norādītajā vietā noskaidrotas automašīnas vadītāja un pasažieru identitātes un veikta alkohola pārbaude.

«Viens no pasažieriem seržants H uzvedās agresīvi un pēc mana vairākkārtēja pieprasījuma atteicās uzrādīt karavīra apliecību,» teikts ziņojumā.

Tāpat automašīnā atradās tās vadītājs-dižkareivis, leitnante 0,62 promiļu reibumā, seržants 1,5 promiļu reibumā, virsseržants 1,49 promiļu reibumā un jau pieminētais agresīvais seržants aptuveni divu promiļu reibumā, liecina spriedumā atspoguļotais ziņojums.

Tiesas sēdē autovadītājs paskaidroja, ka nepiekrīt protokolā norādītajam. Iepriekšējā vakarā viņš bija pasākumā pirtī, bet vakara gaitā izdzēra vienu pudeli alus. «Bija sarunāts vest cilvēkus mājās. Jutās ļoti slikti, jo bija gājis karstā pirtī. Iepūta savā alkometrā, promiles neuzrādīja. Bet tā kā jutās slikti, nolēma nebraukt un sazvanīja kolēģi. Automašīnā atradās velosipēds, izņēma to un stūma uz bāzi. Nolēma, ka nebrauks un gaidīja autobusu automašīnā, tad palika slikti un vēma,» teikts spriedumā atreferētajā paskaidrojumā.

Autovadītājs tiesā apgalvoja, ka pēc tam, lai uzlabotu pašsajūtu iedzēris puslitra pudeli Jagermeister. «Kad pacēlis galvu, ieraudzījis patruļniekus. Nezināja, ka tiks saukta ceļu policija, bija jau iedzēris. Neapstrīd alkohola rādījumus, piekrīt, ka bija dzēris, bet automašīnu vadīja pirms tam. No brīža, kad vadīja automašīnu, līdz brīdim, kad ieradās ceļu policija, pagāja aptuveni stunda,» teikts spriedumā.

Kāds karavīrs tiesas sēdē liecināja, ka 21.augusta rītā ievērojis minēto autovadītāju, kurš, iespējams, ir alkohola reibumā, par ko liecināja gaita un alkoholam raksturīga smaka. Liecinieks ar acu skatienu viņu pavadīja līdz kontroles caurlaides punktam, kur viņš iekāpa automašīnā vadītāja pusē. Tajā brīdī liecinieks viņam uzbļāvis, lai nepieļautu spēkrata kustību, tomēr automašīna sākusi braukt, tāpēc liecinieks skrējis to apturēt.

«Kad to izdarīja, izsauca Militāro policiju. Automašīnā bija piecas personas. Pieejot pie automašīnas, redzēja, ka vadītāja vietā atradās minētais karavīrs. Dzinēju izslēdza pēc ceturtā lūguma. Atverot durvis, viņš vēma vismaz divas reizes. Izkāpjot saruna bija par to, lai viņam atļautu turpināt ceļu vai arī doties tālāk ar kājām. Komunicējot juta alkohola smaku. Ieradās militārā policija un veica pārbaudi, tas bija pēc 3-4 minūtēm. Viņa klātbūtnē autovadītājs alkoholu nelietoja,» teikts liecinieka paskaidrojumos tiesai.

Tiesa autovadītāja liecībām par dzeršanu jau pēc automašīnas apturēšanas nenoticēja un piemēroja viņam sodu.

«Autovadītāja liecības, kurās viņš norāda, ka alkoholu lietojis jau pēc apstāšanās un līdz Militārās policijas atbraukšanai, un ļoti īsā laikā, izdzerot puslitru stiprinātu balzāmveida dzērienu, un pēc tam transportlīdzekli vairs nav vadījis, tiesnese vērtē, kā sniegtas nolūkā, lai izvairītos no atbildības par administratīvā pārkāpuma izdarīšanu,» teikts spriedumā.

Pagājušā gada rudenī citā administratīvo pārkāpumu lietā Zemgales rajona tiesa kādam citam karavīram piemēroja 850 eiro naudas sodu, atņemot tiesības uz diviem gadiem. Šis karavīrs Bauskā pagājušā gada augustā vadīja motociklu aptuveni vienas promiles reibumā.

Valsts policijas ziņojums liecina, ka vīrietis vadīja motociklu līkumoti un uz tā grīļojās.

Šis karavīrs tiesā vainu atzina un izdarīto nožēloja.


Pievienot komentāru

Privatizācijas aģentūra: Rodas bažas, kādēļ LDz vispār spekulē ar kaut kādu privatizāciju

«No Latvijas dzelzceļa priekšsēdētaja Edvīna Bērziņa puses dzirdams daudz spekulāciju un nekorektu izteikumu, piesaucot vārdu «privatizācija». Savā korporatīvajā konfliktā viņš cenšas novērst uzmanību no sarunas par to, kā veidojas uzņēmuma valdes attiecības ar akcionāriem,» BNN intervijā savu viedokli pauž Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

Nedēļa Lietuvā: Valdošie pārkāpj konstitūciju, ES atklāj konkurences pārkāpumus, Krievijas sliktā nafta

Aizvadītajā nedēļā tiesa Lietuvā secinājusi, ka valdošā partija pārkāpj konstitūciju, izmeklējot medijus, bet Briselē konstatēta Lietuvas tirgus ietekmēšana. Politikā premjerministrs izturējis neuzticības balsojumu.

BNN nedēļas apkopojums: Vēl «garāka» ekonomikas ēna. Kalnmeiers zem lupas

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pelēkā zona, Neizpratne, Atbilstība, Cīņa par prezidentu, Revīzija, NoplūdeKrāpniecība un Tiesvedības izdevumi.

Populārākie vārdi – Eduards un Emīlija

PMLP Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nedēļā no 20. līdz 26.maijam vispopulārākais vārds ir Eduards, savukārt no sieviešu vārdiem – Emīlija.

Liepājas ostā nakts reidā atklāj teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas

Valsts vides dienesta Zvejas kontroles departamenta inspektori naktī no 16. uz 17.maiju, veicot zvejas kuģa pārbaudi Liepājas ostā, atklāja teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas.

Igauņu lidsabiedrībai Nordica divu miljonu zaudējumi gadā

Igaunijas valsts lidsabiedrība Nordica 2018.gadā strādājusi ar zaudējumiem 2,3 miljonu eiro apmērā, tā liecina uzņēmuma finanšu rezultāti.

Satversmes tiesa ļauj Rīgas domei pilsētas vēsturiskajā centrā ierobežot «spēļu elles»

Rīgas domes lēmums atteikt SIA Alfor atvērt spēļu zāli Brīvības ielā, Rīgā, atbilst Satversmes normām. Spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, tas stāsies spēkā tā publicēšanas dienā.

No Ušakova piedzen 1 000 eiro par labu Ķirsim

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir noraidījusi atstādinātā Rīgas mēra Nila Ušakova prasību pret Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija goda un cieņu aizskaroši.

Ventas Balss redaktore sodīta par nepatiesu ziņu izplatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzinusi Ventas Balss redaktori Gundegu Mertenu vainīgu par nepatiesu ziņu izplatīšanu.

Bezmaksas sabiedriskais transports reģionos un dzelzceļš «kā mugurkauls» – sabiedriskā transporta koncepcija nākamajiem gadiem

Komerciālo maršrutu ieviešana, dzelzceļš kā sabiedriskā transporta sistēmas mugurkauls un bezmaksas sabiedriskais transports reģionos – to paredz ATD un SM izstrādātā sabiedriskā transporta nākotnes koncepcija no 2021. līdz 2030.gadam.

ASV apžēloto trauksmes cēlēju Meningu nosūta atpakaļ cietumā

Tiesa Amerikas Savienotajās Valstīs nosūtījusi atpakaļ cietumā Čelsiju Meningu, kura savulaik nopludinājusi valsts noslēpumus publicēšanai vietnē Wikileaks, bet no ieslodzījuma atbrīvota ar ASV eksprezidenta Baraka Obamas lēmumu.

Viedoklis: VK revīzijā Rīgā atklātais izgaismo arī Ventspils problēmas

Rīgas dome pēdējos gados caur dažādām biedrībām un nodibinājumiem izšķērdējusi 20 miljonus. Dažādas par pašvaldības un to kapitālsabiedrību līdzekļiem «barotas» biedrības nav svešas arī Ventspilij un tās saimniekam.

Starptautiskā policijas operācijā noķer GozNym kiberzagļu grupējumu

Mēģinājuši no vairāk nekā 41 000 upuru banku kontiem izzagt ap 100 miljoniem ASV dolāru – aizdomās par šādu noziegumu Eiropas valstu un Amerikas Savienoto Valstu policijas dienesti notvēruši kibernoziedznieku grupējumu GozNym.

Bordāns rosina vērtēt Kalnmeiera atbilstību ģenerālprokurora amatam

Tieslietu ministrija ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbībā konstatējusi pazīmes, kas liecina, ka Kalnmeiers neatbilst Prokuratūras likumā minētajam amatam izvirzītajai nevainojamas reputācijas prasībai.

ACEA: Latvija starp 12 Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – aprīlī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 8,1%, tai esot starp 12 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Polijā bargāki sodi par pedofiliju pēc katoļu baznīcas skandāliem

Polija ir paaugstinājusi sodus par bērnu seksuālu izmantošanu līdz 30 gadiem cietumā pēc tam, kad katoļticīgajā valstī bērnu izmantošanas skandālu pastiprinājusi dokumentālā filma par pedofiliju dievnamos.

Prognoze: 15 gadu laikā Nacionālā akustiskā koncertzāle atgūtu ieguldīto un nopelnītu vēl 17,6 miljonus

Pirmo 15 gadu laikā pēc Nacionālās akustiskās koncertzāles uzcelšanas tā Latvija tautsaimniecībā ienestu 107,6 miljonus eiro, pilnībā kompensējot koncertzāles izveidē ieguldīto un radot vēl 17,6 miljonu ieņēmumus.

ASV uzņēmumu peļņa pieaug – biržu indeksi arī pakāpjas

Pasaules biržu indeksi 16.maijā lielākoties pieauga pēc ASV samiernieciskiem paziņojumiem par tirdzniecību, kā arī spēcīgiem ASV ekonomikas datiem un uzņēmumu peļņas.

Eirovīzijas finālā no Baltijas valstīm iekļuvusi tikai Igaunija

Latvijas grupa Carousel ar dziesmu That Night neiekļuva Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kurš notiks Izraēlas pilsētā Telavivā.

Nedēļas nogalē sinoptiķi sola līdz +26 grādiem

Piektdien, 17.maijā, saule mīsies ar mākoņiem un  vietām valsts rietumu rajonos gaidāms neliels lietus. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš, Kurzemē pastiprinoties brāzmās līdz 13 m/s.

Bordāns rosina Saeimā lemt par Ķezberes atstādināšanu no NEPLP

Bordāns rosina Saeimā lemt par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekles amata.

Vējonis aicina atbalstīt Nacionālās akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā

Piedaloties starptautiskajā forumā Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta attīstība, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja visplašākajā mērā atbalstīt jaunas un modernas akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā.

Ierēdņiem prēmijās iedala bērnu aizsardzībai domāto naudu

Labklājības ministrijai papildus piešķirtais valsts budžeta finansējums 619 000 eiro apmērā cita starpā izmaksāts ierēdņiem piemaksās, naudas balvās vai prēmijās par pašsaprotamiem un ikdienā veicamiem uzdevumiem.

EK par karteļa izveidi no piecām bankām pieprasa miljardu

Eiropas Komisija piecām bankām noteikusi naudassodus vairāk nekā viena miljarda eiro kopsummā saistībā ar slepenu vienošanos ārvalstu valūtu tirdzniecībā.

Zviedrijā lems par Islāma valsts eiropiešu kaujinieku tribunālu

Starptautiskais sabiedrībai plānojot kara tribunālu, lai tiesātu teroristiskā grupējuma Islāma valsts kaujiniekus, no kuriem daudzi karot Sīrijā un Irākā savulaik devās no Eiropas valstīm, Zviedrija gatavo augsta līmeņa sanāksmi Stokholmā.