Pie administratīvās atbildības saukti četri Saeimas deputāti; Gobzemam kārtējais ētikas pārkāpums

No 6.janvāra līdz 18.aprīlim pie administratīvās atbildības saukti četri 13.Saeimas deputāti, vēsta Saeimas Preses dienests.

Par to ceturtdien, 2.jūnijā, ziņojumu Saeimai sniedza Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto informāciju.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centra ziņām no Sodu reģistra deputāts Aldis Gobzems deviņas reizes pie administratīvās atbildības saukts par noteiktās sapulču, gājienu un piketu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu, bet septiņas reizes – par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Tāpat deputāts pie administratīvās atbildības saukts par mutes un deguna aizsega nelietošanu normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos, kā arī par noteikto uzturēšanās darbību ierobežojumu pārkāpšanu aizsargjoslās ap valsts aizsardzības objektiem.

Deputātam Gobzemam visos gadījumos piemērots naudassods.

Gobzemam ceturtdien, 2.jūnijā, arī izteikts rakstveida brīdinājums par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu.

Komisija lēmumu pieņēma, izskatot deputāta Riharda Kola iesniegumu ar lūgumu izvērtēt A.Gobzema izteikumus debatēs šī gada 28.aprīļa Saeimas sēdē, izskatot grozījumus Sporta likumā un grozījumus Enerģētikas likumā.

Mandātu komisija konstatēja, ka Gobzems pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa 7.,16. un 19.punktu.

Tie nosaka, ka Saeimas deputāts publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.

Tāpat ētikas kodekss noteic, ka deputāts ir pieklājīgs pret Saeimas, citu valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem un ikvienu sabiedrības locekli, kā arī atturas no pašmērķīgas izrādīšanās Saeimas tribīnē.

Pie administratīvās atbildības saukts arī deputāts Juris Pūce, un naudassods viņam piemērots par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, kas izdarīts vietā, kas apzīmēta ar ceļa zīmēm Apdzīvotas vietas sākums vai Dzīvojamā zona.

Deputātam Ērikam Pucenam brīdinājums piemērots par transportlīdzekļa vadīšanu, ja vadītājam nav klāt vadītāja apliecības vai personu apliecinoša dokumenta, savukārt naudassods – par tālruņa, piezīmjbloka, planšetdatora vai viedierīces lietošanu, ja transportlīdzeklis atrodas kustībā.

Savukārt deputāts Andris Skride saukts pie administratīvās atbildības, un naudassods viņam piemērots par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas