Pie Sāremā atrod septiņus kuģu vrakus

Baltijas jūrā pie Igaunijas krastiem 2021.gadā līdz šim atklāti septiņi iepriekš nezināmi kuģu vraki, liecina rezultāti hidrogrāfijas darbam, ko veikusi Igaunijas Transporta pārvalde, vēsta raidorganizācija ERR.

Jūrā pie Igaunijas lielākās salas, Sāremā, krastiem šogad atrasts, kā pieņem pētījumu grupas vadītājs Kristians Rīss (Christian Riess), Vācijas tirdzniecības kuģis, ko 1944.gadā, Otrā pasaules kara laikā nogremdējusi Padomju Savienības kara aviācija.

Lasiet arī: Estonia ekspedīcijas vadītājs: Top vraka 3D modelis izmeklēšanas vajadzībām

Hidrogrāfu darba gaitā visi septiņi šogad atklātie vraki atrasti jūrā pie Sāremā salas. «Tie ir dažādi pēc formas un lieluma. Daži ir ar ievērojamu apkārtmēru. To vidū varētu būt tirdzniecības kuģi vai pat kara kuģi,» sacījis Igaunijas Transporta pārvaldes hidrogrāfijas departamenta priekšnieks Pēters Velings (Peeter Väling).

Igaunijai piederošās jūras platība ir 36 000 kvadrātkilometru. Pēdējo 22 gadu laikā hidrogrāfi ir kartējuši un veikuši mērījumus 70% no tiem. Darbu gaitā ir dokumentēti vairāk nekā 600 kuģu vraki. Kā norādījis Velings, jūras dibenā atklāti arī «ceļamkrāni un dažādas tamlīdzīgas konstrukcijas, arī celtņi», vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas