Pieaug apdrošināšanas atlīdzību izmaksas; visstraujāk pieaug dzīvības apdrošināšana

Pieaugušas apdrošināšanas atlīdzību izmaksas. Visstraujākais izmaksu pieaugums (no pieprasītākajiem apdrošināšanas veidiem) ir bijis dzīvības apdrošināšanas sektorā, kur izmaksu pieaugums, salīdzinot ar 2016.gada 1.ceturksni, veido 33,9%, liecina 2017.gada pirmā ceturkšņa apdrošināšanas tirgus dati.

Šī gada pirmajā ceturksnī apdrošināšanas nozarē kopumā parakstīto prēmiju apjoms sastādījis 110,4 miljonus eiro, kas ir par 8,1% vairāk nekā šajā laika posmā 2016.gadā. Klientiem atlīdzībās kopumā izmaksāti 70,9 miljoni eiro, kas ir par 16,1 % vairāk nekā 2015.gadā.

«Parakstīto prēmiju apjoms ir lielāks nekā tika sagaidīts, kas apliecina, ka apdrošināšanas tirgus ir stabils un pierāda, ka Latvijas ekonomiskā situācija attīstās pozitīvi. Tiesa, turpinās pēdējo gadu tendence, ka klientiem izmaksāto atlīdzību apjoms joprojām turpina augt straujāk nekā parakstīto prēmiju apjoms, kas, diemžēl, agrāk vai vēlāk var novest pie cenu kāpuma atsevišķos apdrošināšanas veidos,» skaidro Latvijas apdrošinātāju asociācijas valdes loceklis Jānis Abāšins.

Lielāko nozares tirgus daļu šobrīd veido veselības apdrošināšana – tās īpatsvars tirgū sastāda 27,9%. Šajā apdrošināšanas veidā parakstīto prēmiju apjoms gada pirmajā ceturksnī sasniedzis 30,7 miljonus eiro (+6,5%), bet atlīdzībās izmaksāti 14,9 miljoni eiro (+11%). «Tas liecina, ka pieprasījums pēc šī pakalpojuma vēl aizvien ir stabils par spīti valsts solījumiem uzlabot veselības aprūpes finansēšanas modeli valstī,» uzsver Abāšins.

Dzīvības apdrošināšanā parakstīto prēmiju apjoms gada pirmajā ceturksnī sasniedzis 21,1 miljonu eiro, kas ir par 11,5% vairāk tādā pašā laika posmā nekā pērn, bet atlīdzībās klienti saņēmuši 17,9 miljonus eiro – par gandrīz 34% vairāk nekā pērn.

Jaunākie auto apdrošināšanas dati rāda, ka par 11,6% pieaudzis KASKO un par 5,3% – OCTA apdrošināšanā parakstīto prēmiju apjoms. «Tas nez vai ir saistāms ar, piemēram, transportlīdzekļu skaita vai klientu skaita pieaugumu. Skaitļi liecina, ka šajos apdrošināšanas veidos šobrīd varētu kāpt polišu cenas, kā jau tas tika prognozēts iepriekš. Savu lomu nospēlējusi inflācija, kas ietekmē arī auto apdrošināšanas nozari, jo pastāvīgi pieaug auto servisu remontdarbu izmaksas. Tāpat nozīmīgu lomu spēlē inflācija medicīnas nozarē, tādējādi izdarot spiedienu uz veselības apdrošināšanas polišu cenām,» vēsta Latvijas apdrošinātāju asociācijas pārstāvis.

Gada pirmā ceturkšņa dati rāda, ka OCTA apdrošināšanā klientiem izmaksāto atlīdzību apjoms joprojām aug straujāk nekā parakstīto prēmiju apjoms. Atlīdzībās klienti saņēmuši 12,8 miljonus eiro, kas ir par 11,9% vairāk nekā attiecīgā laika posmā pērn.

Kā arvien nozīmīgāka tirgus daļa iezīmējas vispārējās civiltiesiskās apdrošināšanas segments, atzīmē asociācijas pārstāvis. Šeit parakstīto prēmiju apjoms sasniedzis 3,5 miljonus eiro (+5,4%), savukārt klientiem atlīdzībās izmaksāti 0,7 miljoni (+51%). Izmaksāto atlīdzību straujais pieaugums pierāda šī produkta nozīmīgumu – iedzīvotāji apzinās savas tiesības pieprasīt atlīdzināt viņiem radītos zaudējumus, ko tiem nodarījušas citas personas savas profesionālās darbības vai ikdienas likstu dēļ.

Ref: 225.000.103.842

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas