Pieauguši AS Latvijas kuģniecība koncerna ceturkšņa ieņēmumi

AS Latvijas kuģniecība un tās meitas sabiedrību (LK koncerna) kopējie ienākumi šā gada pirmajā ceturksnī sasnieguši 25,16 miljonus USD (22,48 miljonus eiro), šajā periodā sasniedzot uzlabotu un stabilu neto reisu rezultātu 22,80 miljonu USD (20,37 miljonu eiro) apmērā.

Uzņēmuma neto peļņa šā gada 1.ceturksnī sasniedza 4,11 miljonus USD (3,67 miljonus eiro). Flotes operatīvā peļņa pārskata periodā bija 16,31 miljons USD (14,57 miljoni eiro), kas ir ievērojami lielāka nekā tajā pašā periodā gadu iepriekš, kad tā bija 13,10 miljoni USD (11,7 miljoni eiro)., portālu BNN informē koncerns.

Komerciālajā flotē izmaiņas nav notikušas (sešpadsmit tankkuģi), savukārt SIA LSC Shipmanagment ir pielicis lielas pūles darbības apjomu palielināšanā, kā rezultātā ir noslēgti jauni līgumi par kuģu tehniskās vadības pakalpojumu sniegšanu trim trešajai pusei piederošajiem kuģiem. Kopumā uzņēmums uz doto brīdi pārvalda 23 kuģu lielu floti, kas sastāv no 16 īpašumā esošiem kuģiem un septiņiem tehniskajā pārvaldībā esošiem kuģiem.

Aktīvi tiek īstenota SIA LASCO Investment piederošo nekustamo īpašumu atsavināšana, Lejastiezumi pārdošanas process tika pabeigts aprīlī, saņemti arī potenciālo pircēju piedāvājumi citiem īpašumiem. Vienlaikus notiek LK koncerna sabiedrību likvidācija un pārstrukturēšana Latvijas un ārzemju jurisdikcijās, norāda uzņēmums.

Attiecībā par LK uzņemtajām saistībām, pašlaik tiek vestas sarunas ar bankām par esošo LK kredītu refinansēšanu.

AS Latvijas kuģniecība ir starp lielākajiem pasaules kuģu īpašniekiem vidēja izmēra un handy tankkuģu segmentos un pēc naftas produktu pārvadājumu apjoma atrodas vadošajās pozīcijās starp līdzīgām kompānijām Ziemeļeiropā. Uzņēmumam pieder 16 moderni kuģi, nodrošinot darbu vairāk nekā 1 300 jūrniekiem no Latvijas, un papildus tehniski pārvalda vēl septiņus kuģus, kopumā vadot 23 kuģu lielu floti. LK flotes vidējais vecums ir astoņi gadi. Visi kuģi saņēmuši ISM (International Safety Management) sertifikātus.

Ref: 102.000.102.12824

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas