Piebalgs: Vienotībai jābūt starp Latvijas spēcīgākajām partijām

Andris Piebalgs

Bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs kandidēs uz Vienotības priekšsēdētāja amatu un vēlas atgriezt šo politisko spēku starp spēcīgākajām Latvijas partijām ar plašu atbalstu.

Piebalgs sacīja, ka Vienotību nepieciešams atgriezt tur, kur šim politiskajām spēkam jābūt – starp Latvijas spēcīgākajām partijām ar sabiedrības atbalstu virs 10%.

Runājot par nepieciešamajām pārmaiņām, Piebalgs uzteica partijas programmu un mērķus, bet piebilda, ka jāmeklē jauni līdzekļi, lai ar tiem pārliecinātu sabiedrību.

Piebalgs nevēlējās komentēt pašreizējās partijas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas lēmumu vairs nekandidēt uz partijas vadītāja amatu, piebilstot, ka tas ir viņas lēmums. Turklāt Āboltiņa turpināšot aktīvi darboties partijā.

Politiķis gan sagaida plašu konkurenci uz partijas priekšsēdētāja amatu, jo tas veicinātu kvalitāti debatēs pirms ievēlēšanas un uzlabotu rezultātu kopumā.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš atzina, ka līdz šim izdevies savākt 12 parakstus Piebalga atbalstam, taču viņš pauda pārliecību, ka līdz dienas beigām skaits varētu palielināties.

«Vēl vairāki izteikuši vēlmi pievienoties, tādēļ labprāt dosim iespēju parakstīties,» sacīja Kariņš, norādot, ka parakstu iesniegšana varētu norisināties šīs nedēļas laikā. Tomēr konkrētu datumu politiķis vēl nevēlējās nosaukt, norādot uz vēlmi sarakstu vēl nedaudz paplašināt.

Kā ziņots, Āboltiņa ārkārtas kongresā nekandidēs uz politiskā spēka priekšsēdētāja amatu, līdz ar to par Vienotības vadītāja amatu varētu cīnīties Piebalgs un Saeimas deputāts Edvards Smiltēns. Pašlaik abi šie politiķi strādā partijas valdē.

Vienotība pārvēlēs partijas vadību ārkārtas kongresā 4.jūnijā. Kandidātus uz partijas vadībai var izvirzīt no 5.aprīļa līdz 18.aprīļa plkst.17. Kandidātus valdes priekšsēdētāja un domes priekšsēdētāja amatam var izvirzīt vismaz 15 partijas biedri, bet valdes locekļa amatam – desmit.

Ref: 102.000.102.12392

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas