Piecas partijas vienojušās par koalīcijas izveidi Ropažu novada domē

Piecas partijas vienojušās par koalīcijas izveidi Ropažu novada domē, informē Stopiņu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne (LA).

Koalīcijas līgumu parakstījuši 14 jaunajā Ropažu novadā ievēlētie deputāti no partijas Latvijas attīstībai (LA), Jaunās vienotības (JV), Nacionālās apvienības (NA), Latvijas Zemnieku savienības un Latvijas Reģionu apvienības.

Kā skaidroja Paulāne, atbalstu koalīcijas darbam ir paudusi arī Saskaņa, kas gan nav parakstījusi koalīcijas līgumu. Līdz ar to, koalīcijai varētu būt 16 deputātu atbalsts no 19 kopumā domē ievēlētajiem.

Ārpus koalīcijas palikuši divi deputāti no Jaunās konservatīvās partijas un viens no Kustības Par!.

Koalīcija vienojusies par domes priekšsēdētāju ievēlēt Paulāni. Viņai būs divi atalgoti vietnieki, viens no LA, otrs no NA. Savukārt trešais vietnieks, kurš atbildēs par sadarbības jautājumiem ar citām pašvaldībām, savus pienākumus veiks bez atalgojuma, saņemot algu kā citi deputāti.

Paulāne skaidroja, ka centusies izveidot maksimāli lielu koalīciju. Jo vairāk deputātu ir koalīcijā, jo labāk esot visam novadam un novada iedzīvotājiem.

Īpaši svarīgi tas esot laikā, kad notiks novadu apvienošana, kad jaunajām domēm jau tā būšot daudz darba.

Tagad nebūtu prātīgi tērēt laiku savstarpējām nesaskaņām un ķildām, piebilda Paulāne.

Kā ziņots, pašvaldību vēlēšanās jaunajā Ropažu novadā uzvarējusī Stopiņu novada vadītājas Paulānes pārstāvētā partija LA ieguvusi septiņus no 19 deputātu mandātiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā publicētā informācija.

Ropažu novada domē ievēlēti kopumā astoņi politisko spēku saraksti, turklāt četras partijas vēlēšanās ieguvušas ļoti līdzīgu rezultātu. Vēlēšanu rezultātā Ropažu novada pašvaldība būs viena no sadrumstalotākajām Latvijā.

No LA Ropaža novada domē ievēlēta Paulāne, līdzšinējā jeb vecā Stopiņu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Ainārs Vaičulens, Stopiņu novada dome deputāti Guntis Kampe, Iveta Vīksne, Daiga Brigmane, Lelde Sturme un Atis Senkāns.

Latvijas Zemnieku savienību Ropažu domē pārstāvēs tajā iekļautā, vecā Garkalnes novada domes pašreizējais priekšsēdētājs Edgars Treibergs un Garkalnes novada dome deputāts Jānis Romāns.

Toties no LZS saraksta domē nav ievēlēts bijušais Garkalnes mērs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš.

No Nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un Brīvībai/LNNK domē ievēlēti žurnālists Haralds Burkovskis un Stopiņu novada dome deputāts Ritvars Ziedonis.

Saskaņu Ropažos pārstāvēs vecā Inčukalna novada domes priekšsēdētāja vietniece Ludmila Vorobjova un Inčukalna novada domes deputāts Jevgēnijs Sergejevs.

No Jaunās konservatīvās partijas ievēlēti līdzšinējā jeb vecā Ropažu novada domes priekšsēdētāja vietniece Renāte Gremze un Ropažu novada domes deputāte Irēna Krote.

Jauno vienotību pārstāvēs ārsts, bijušais Saeimas deputāts Hosams Abu Meri un vecā Garkalnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntars Kniksts.

No partijas Kustība Par! ievēlēta līdzšinējā Ropažu novada pašvaldība izpilddirektore Signe Grūbe.

Latvijas Reģionu apvienību pārstāvēs vecā Garkalnes novada domes deputāts Pēteris Salenieks.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas