Piecas pasaulē vadošās bankas atzīs vainu ilgstošās krāpnieciskās darbībās

Piecas pasaulē vadošās bankas solījušas atzīt savu vainu krāpniecisku manipulāciju veikšanā valūtu tirgū un apņēmušās naudas sodos samaksāt kopsummā 5,7 miljardus ASV dolāru (5,1 miljardu eiro).

Četras no bankām – amerikāņu JPMorgan un Citigroup, britu Barclays un RBS – piekritušas atzīt savu vainu saistībā ar kriminālapsūdzībām, bet piektā – šveiciešu UBS – solījusi atzīt vainu krāpnieciskās darbībās ar bāzes procentu likmēm.

Rekordlielos naudas sodus bankām prasa maksāt Amerikas Savienoto Valstu Tieslietu departaments un Federālo Rezervju banka (ASV centrālā banka).

ASV ģenerālprokuratūra norādījusi, ka laika posmā no 2007.gada, gandrīz katru dienu banku valūtu tirgotāji tikušies elektroniskā tērzētavā, lai veiktu manipulācijas ar valūtas kursiem. Laika posmā no 2008. līdz 2012.gadam vairāki valūtu tirgotāji darbojušies kopīgā kartelī un veikuši manipulācijas ar cenām sava labuma gūšanai.

Negodīgo darboņu rīcība kaitējusi «neskaitāmiem patērētājiem, ieguldītājiem un iestādēm visā pasaulē,» norādījusi ASV ģenerālprokurore Loreta Linča (Loretta Lynch), vēsta BBC.

Ref: 111.111.103.2510

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas