bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 19.07.2018 | Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna

Pieci ieteikumi ideāla ģimenes foto uzņemšanai

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUPersonalizētas Ziemassvētku kartiņas un ģimenes kalendāri kļūst aizvien populārāki visā pasaulē, tāpēc, tuvojoties svētku laikam, ideālā ģimenes portreta iemūžināšana kļūst vēl aktuālāka.

Canon sadarbībā ar slaveno portretu fotogrāfu Kristianu Anderlu (Christian Anderl) apkopojis galvenos ieteikumus, kā uzņemt ideālu ģimenes portretu.

Iestatīšana un kompozīcija

Iekārtojot ģimenes locekļus foto kadra kompozīcijai, mēģiniet izvairīties no tā, lai viņu galvas atrastos taisnā līnijā vai sagrupēšanas no īsākā līdz garākajam. Jūs taču nevēlaties, lai ģimenes kopbilde izskatās kā rinda pie atrakciju parka karuseļa. Tā vietā izkārtojiet viņus dabīgā kompozīcijā. Nostādiet cilvēkus pamīšus, ja nepieciešams, daļu nosēdiniet un daļu atstājiet stāvus. Galvenais ir izveidot daudzveidīgu kompozīciju.

Padariet kadru stilīgu

Mēs visi zinām, cik grūti ir saorganizēt ģimeni tā, lai fotogrāfijā nebūtu nekā neiederīga, jo īpaši, ja runājam par apģērbu. Tomēr ģimenes kopbildēs, kuras plānots sūtīt kā kartiņas, ir svarīgi censties apģērbu saskaņot. Iespēju robežās izvēlieties krāsas, kas nedisonē, kā arī apģērbu, kas papildina kopējo fotogrāfijas tonalitāti. Tomēr izvairieties arī no apģērbiem, kas ir pārāk saskaņoti. Jums var šķist uzjautrinoši, ja visi tiek ietērpti vienādos Ziemassvētku džemperos, tomēr jūs riskējat ar to, ka portrets var izskatīties muļķīgi vai pārāk karikatūriski. Ja šī cīņa jums šķiet neuzvarama un no stila katastrofas tomēr nav iespējams izvairīties, ir daži aspekti, kurus varat ņemt vērā. Ja vecmāmiņa nevēlas vilkt mugurā neko citu, kā vien savu neona zaļo blūzi, vismaz centieties viņu nenostādīt blakus tēvocim ar spilgti lillā džemperi. Atcerieties – vienmēr paliek iespēja uzņemt fotogrāfiju melnbaltu.

Sejas izteiksmes iemūžināšana

Nepietiek tikai nospiest pogu un cerēt uz labu rezultātu – šādos gadījumos bildēs visbiežāk būs neizteiksmīgas, bēdīgas sejas un vairāki ģimenes locekļi neveiklā pozā. Lai palīdzētu cilvēkiem atbrīvoties, patērzējiet un pasmejieties kopā ar viņiem. Tomēr centieties neaizrauties – uzspēlēta jautrība fotokamerā nekad neizskatās labi, tādēļ ļaujiet cilvēkiem darīt tik daudz vai maz, cik viņi vēlas, lai iegūtu dabisku fotouzņēmumu. Lai panāktu sirsnīgu un neviltotu izteiksmi, jūs varat arī lūgt visiem aizvērt acis un iedomāties kaut ko patiešām skaistu. Dodiet tiem pāris sekundes un tad palūdziet atvērt acis. Kad viņi paskatīsies uz jums, iemūžināsiet jauku, dabisku izteiksmi.

Ļaujiet bērniem būt bērniem

Fotografējot bērnus, galvenais ir neko nedarīt piespiedu kārtā. Patiesībā bērni nespēj nekustīgi stāvēt, ja jūs liekat viņiem darīt to, kas tiem nepatīk. Rezultātā iegūsiet nogarlaikojušās sejas un kašķīgu bērnu, kas nav gluži tas skaistais mirklis, ko jūs gribat atcerēties. Daudz labāk ir sākt spēlēties ar bērniem un pārvērst fotografēšanos par rotaļu. Ļaujiet viņiem darīt visas trakās, dīvainās lietas, ko tie vēlas, priecājieties kopā ar viņiem un pretī saņemsiet jaukas, dzīvīgas un spontānas fotogrāfijas, par kurām vienmēr būs prieks.

Ienāciet kadrā

Šis ir vissvarīgākais padoms. Neatkarīgi no tā, vai esat profesionāls fotogrāfs vai tikai vēlaties iemūžināt savus mīļos – neuztveriet sevi pārāk nopietni. Fotografēšanā svarīgākais ir sajūtu un atmiņu radīšana. Kad skatīsieties šos fotouzņēmumus pēc 20 gadiem, gribēsiet atcerēties jauku mirkli, ko pavadījāt kopā ar saviem tuvajiem un mīļajiem, tādēļ uzstādiet fotokameru uz statīva, iestatiet un nofiksējiet fokusu – un varēsiet smieties un darboties kopā ar ģimeni, lai radītu šos jaukos atmiņu mirkļus. Visiem būs jautrāk, un jūs iegūsiet daudz labāku un gaišāku rezultātu.

Ref: 102.000.102.8872


Pievienot komentāru

Ierobežos satiksmi Kārļa Ulmaņa gatvē

Saistībā ar ūdensvada tīkla remontdarbiem no 23.jūlija puksten 7.00 līdz 27.jūlija puksten 24.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē, pie ēkas Cīruļu ielā 4.

Talsu novadā degošā meža dēļ evakuē apdzīvotu vietu Stikli Ventspils novadā

Plašā meža un kūdras ugunsgrēka dēļ, kas izcēlies Talsu novada Valdgales pagastā, trešdien, 18.jūlijā, no blakus esošā Ventspils novada tiek evakuēta apdzīvota vieta Stikli Puzes pagastā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Latvijas augļu realizācija citās Baltijas valstīs pieaugusi par 0,5%

Galvenais no Latvijas izvesto augļu un ogu tirgus ir Baltijas valstis, kurās šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu gadu iepriekš realizācija palielinājusies par 0,5%.

Latvijā jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina trešdien, 18.jūlijā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ugunsgrēka dzēšanas darbi Valdgales pagastā turpinās jau 20 stundu; šobrīd apturēti vēja dēļ

Ziemeļkurzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Talsu novada Valdgales pagasta Lielsalās 17.jūlija vakarpusē izcēlās paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks kūdras izstrādes purvā. Pastāv iespēja, ka ugunsgrēks izcēlies kūdras ieguves rezultātā.

JKP līderi Saeimas vēlēšanās būs Jurašs, Strīķe, Bordāns, Feldmanis un Šuplinska

Jaunās konservatīvās partijas līderi Saeimas vēlēšanās būs Juris Jurašs, Juta Strīķe, Jānis Bordāns, Krišjānis Feldmanis un Ilga Šuplinska.

18,5% Latvijas iedzīvotāju ir bērni

Šī gada sākumā 18,5% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Koalīcijas partijas vēlas palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no IKP

Valdošās koalīcijas partijas rosina palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no iekšzemes kopprodukta.

Paplašina parādnieku datu bāzi – KIB pievienojas arī Gelvora

Kredītinformācijas Birojs noslēdzis sadarbības līgumu par datu apmaiņu ar parādu piedziņas un uzraudzības uzņēmumu Gelvora, tādejādi ievērojami paplašinot fizisko un juridisko personu kredītvēsturu datu bāzi.

Bankā: Iedzīvotāji ceturksnī veselībai tērē vidēji no 50 līdz 100 eiro

84% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem pēdējo trīs mēnešu laikā ir izmantojuši medicīnas pakalpojumus un tikai 5% visus izdevumus segusi veselības apdrošināšana, atklāj Norvik Bankas veiktā aptauja.

Krievijā paildzina režisora Serebreņņikova mājas arestu

Tiesa Maskavā ir lēmusi pagarināt mājas arestu atzītajam krievu teātra un kinorežisoram Kirilam Serebreņņikovam, kurš apsūdzēts par valsts naudas piesavināšanos.

Parakstīts trešais Rail Baltica līdzfinansējuma līgums

Šī gada 13.jūlijā parakstīja Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējuma līgumu Rail Baltica dzelzceļa līnijas infrastruktūras būvniecībai. Līguma vērtība ir gandrīz 130 miljoni eiro no kuriem CEF ieguldījums sasniegs 110 miljonu eiro, kas ir 85% no visiem attiecināmajiem izdevumiem

Zviedrija lūdz palīdzību cīņā ar mežu ugunsgrēkiem

Zviedija ir aicinājusi Eiropas Savienības dalībvalstis palīdzēt tai dzēst desmitiem mežu ugunsgrēku, no kuriem daļa skārusi arī apvidus aiz polārā loka.

Plāno palielināt kompensācijas nepilngadīgajiem cietušajiem

Saeimas Juridiskā komisija trešajam lasījumam Saeimā atbalstīja grozījumus, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru nepilngadīgiem cietušajiem.

Igaunijā brīdina uzmanīties no pārkaršanas tveicē un ultravioletā starojuma

Meteorologi Igaunijā izziņojuši brīdinājumu par valstī neierastu karstumu, aicinot iedzīvotājus uzmanīties no pārkaršanas saulē šonedēļ, kad gaisa temperatūra daudzviet Igaunijā pārsniegusi 30 grādus.

Latvijas krājbankas administrators jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro, kas ir 6,9 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Slēgto internātskolu pedagogu atlaišanas pabalstu izmaksai paredz 300 000 eiro

Valdība konceptuāli atbalstīja finansējuma pārdali 300 000 eiro apmērā, lai Izglītības un zinātnes ministrija varētu nodrošināt atlaišanas pabalstu izmaksu pedagogiem pašvaldību dibināto internātskolu reorganizācijas un slēgšanas gadījumā.

Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, tā iekšlietu ministrs

Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atklāj Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Cilvēktiesību tiesa konstatē Krievijas pārkāpumus Pussy Riot un Poļitkovskas lietās

Eiropas Cilvēktiesību tiesa konstatējusi, ka Krievija ir pārkāpusi cilvēktiesības divās skaļās krimināllietās, proti, aktīvistu grupas Pussy Riot apcietināšanā un notiesāšanā, kā arī žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavības izmeklēšanā.

Valdība apstiprina izmaiņas mēslošanas līdzekļu aprites likumā

Valdība pieņem Zemkopības ministrijas  sagatavotos grozījumus Mēslošanas līdzekļu aprites likumā.

ES vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā augušas

Latvijā maijā salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš piena produktu cenas nav pieaugušas. Tikmēr Eiropas Savienībā kopumā vidējās tirgus cenas piena produktiem maijā, salīdzinot ar aprīli, turpināja augt.

ES paraksta bloka lielāko brīvās tirdzniecības līgumu ar Japānu

Eiropas Savienība un Japāna ir noslēgušas savstarpēju brīvās tirdzniecības līgumu, kas attieksies uz turpat trešo daļu no visas pasaules iekšzemes kopprodukta un 600 miljonu cilvēku ekonomisko aktivitāti.

VNĪ: Okupācijas muzeja būvuzraudzībai piedāvājumus iesnieguši vairāki pretendenti

VAS Valsts nekustamie īpašumi šonedēļ atver iepirkumu un uzsāk vērtēšanu Okupācijas muzeja ēkas pārbūves, tai skaitā jaunas piebūves būvniecības uzraudzībai.

Vēl neskata likumprojektu, kas paredz eID kartes noteikšanu par obligātu dokumentu no 2023.gada

Valdība vēl neskatīja likumprojektu, kas paredz no 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes noteikt par obligātu identifikācijas dokumentu visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu.

Latvijā piecos mēnešos importēts par 7% mazāk cigarešu nekā pirms gada

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos ievesti 1,828 miljardi cigarešu, kas ir par 7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Valsts ieņēmumu dienests Akcīzes preču pārvaldes apkopotā informācija.