Piecos kriminālprocesos vērtē septiņu Rīgas domes darbinieku iespējamos noziegumus

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā patlaban ir pieci kriminālprocesi, kuros septiņām Rīgas pašvaldības amatpersonām ir tiesības uz aizstāvību, informē KNAB.

Šīs lietas, piemēram, ir pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme iepirkumu kriminālprocess un Rīgas Tūrisma attīstības biroja kriminālprocess.

Tāpat patlaban Latvijas tiesās ir vairākas lietas, kurās apsūdzētas Rīgas pašvaldības amatpersonas, piemēram, pirmās instances tiesa jau gadiem skata tā dēvēto Daimler krimināllietu.

KNAB norādīja, ka atbilstoši KNAB darbības stratēģijai 2020. – 2022.gadam, viena no prioritārajām jomām, kurām tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, ir koruptīvu noziedzīgu nodarījumu izskaušana Latvijas lielākajās pašvaldībās.

«Ievērojot, ka Latvijā korupcija, tostarp pašvaldībās, joprojām ir vērā ņemama problēma, KNAB neatlaidīgi strādā pie korupcijas mazināšanas, tostarp pie korupcijas risku novēršanas, ievērojamus resursus ieguldot prevencijas pasākumos, sabiedrības informēšanā un izglītošanā, kā arī nepieciešamo tiesību aktu izmaiņu izstrādē,»

uzsvēra birojā.

2019.gada nogalē KNAB lūdza publiskas personas institūcijām sniegt informāciju par to iekšējās kontroles sistēmas novērtējumu. Institūcijām tika izsūtītas anketas, kurās bija jāsniedz atbilde uz noteiktiem jautājumiem par institūcijā ieviesto iekšējās kontroles sistēmu korupcijas un interešu konflikta riska novēršanai.

Lasiet arī: Ķirsis: Šim Rīgas domes sastāvam nevajadzētu pieņemt pašvaldības budžetu 2020.gadam

Rīgas pašvaldības sniegtā atbilde liecina, ka šajā pašvaldībā ir ieviestas iekšējās kontroles sistēmas pamatprasības korupcijas un interešu konflikta riska novēršanai, norādīja birojā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas