Piecu gadu laikā Jauniešu garantijas pasākumos darbā iekārtoti 106 000 jauniešu

Piecu gadu laikā pēc dalības dažādos Eiropas Savienības (ES) fondu projekta Jauniešu garantijas pasākumos darbā ir iekārtojošies 106 tūkstoši jauniešu, informē Labklājības ministrijā (LM).

Projekta īstenošanas laikā situācija jauniešiem darba tirgū turpināja uzlaboties un jauniešu, kas nemācās, nestrādā un neapgūst arodu, skaits ir samazinājies gandrīz uz pusi. Tāpat bezdarbs jauniešiem arī samazinājās un ir zemāks nekā ES vidējais, norāda ministrijā.

Projektā, ko realizēja Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), karjeras konsultanti sniedza 168 tūkstošus individuālās un grupu konsultācijas, palīdzot jauniešiem noskaidrot profesionālās dotības, spējas, piemērotāko profesiju un sniedzot atbalstu darba meklēšanas jautājumos, kā arī jauniešiem piedāvājot vakances darba attiecību uzsākšanai.

47 tūkstoši jauniešu piedalījās tādu darba tirgum nepieciešamo pamatprasmju un iemaņu apguvē kā CV rakstīšana, darba interviju, komunikācijas prasmes u.c., informē LM.

15 tūkstoši jauniešu bija iesaistījušies mācībās, apgūstot jaunu profesiju vai pilnveidojot savas profesionālās zināšanas un prasmes. Gandrīz divi tūkstoši jauniešu strādāja subsidētajās darba vietās, vairāk nekā četri tūkstoši veica darbu sabiedrības labā nevalstiskajās organizācijās un apguva darba pieredzi un iemaņas, bet 290 bezdarbnieki iesaistījās uzņēmējdarbības un pašnodarbinātības atbalsta pasākumā un izstrādāja biznesa plānus, 86 no tiem saņēma grantu biznesa idejas īstenošanai.

NVA projekts jauniešu bezdarbnieku atbalstam noslēdzās 2018. gada decembrī, taču Valsts izglītības attīstības aģentūras projekts jauniešu iesaistei profesionālās izglītības programmās vēl turpinās.

Jauniešu garantijas mērķa grupa bija jaunieši no 15 līdz 29 gadiem. Piecu gadu laikā projekta īstenošanai tika novirzīti 69,5 miljoni eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas