Piecus metrus augsti viļņi un spēcīgs vējš – gaidāma rudens stiprākā vētra

Ceturtdien un piektdien Baltijas jūru šķērsos plaša un spēcīga ciklonu sistēma, tā rezultātā mūsu reģionā vējš brāzmās sasniegs ļoti stipras vētras spēku, teritorijas lielākajā daļā gaidāms arī lietus.

Jau naktī uz ceturtdienu, 21.oktobri, virs Skandināvijas pussalas ziemeļu rajoniem atradīsies plaša ciklona centrs, tādēļ Baltijas jūras centrālajā daļā vidējais dienvidrietumu vēja ātrums sasniegs 15–16 m/s, bet vēja brāzmas pastiprināsies līdz 20–22 m/s. Latvijā iekšzemes rajonos vēja brāzmas sasniegs 15–19 m/s, jūras piekrastē līdz 22 m/s. Teritorijas lielākajā daļā pa laikam arī līs, jūrā un arī piekrastes rajonos saglabājas arī neliela pērkona negaisa iespējamība. 

Iespējamība vēja brāzmām virs 20 m/s ir laikā no ceturtdienas 15.00 līdz piektdienas 15.00.  

Ciklona centram, virzoties tālāk uz Somijas pusi, sestdien vējš pakāpeniski sāks pierimt, nokrišņi mitēsies un debesis biežāk  skaidrosies. Vietās, kur gaidāms lietus iespējams arī pa kādai slapja sniega pārslai.

Jau trešdienas laikā virs Lamanša šauruma sāk veidoties jauns, aktīvs ciklons, kas strauji virzīsies uz austrumiem un piektdien mūsu reģionā nesīs ļoti stipru vētru.

Ciklona ietekmē Baltijas jūras centrālajā un dienvidu daļā no ceturtdienas pēcpusdienas līdz piektdienas dienas vidum vidējais DR, R vēja ātrums būs 13–18 m/s, brāzmās sasniedzot 25–30 m/s. Iekšzemē dominēs dienvidrietumu, dienvidu vējš, kas brāzmās sasniegs  20–24 m/s, piekrastes rajonos vēja brāzmas varētu pastiprināties pat līdz 28–30 m/s.

Līdz ar spēcīgo vēju, viļņu augstums atklātā jūrā pieaugs līdz 5 m.

Tāpat naktī uz piektdienu iespējama arī ūdens līmeņa paaugstināšanās Baltijas jūras piekrastē, sasniedzot 1 līdz 1.20 m LAS, kas atbilst dzeltenajam brīdinājuma dzeltenajam brīdinājuma līmenim.  Lietains un apmācies laiks būs ne tikai jūrā, bet arī visā valsts teritorijā. 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas