Piedaloties ap 20 000 dalībnieku, Polijā sākusies Klimata pārmaiņu konference

Pulcējot vairāk nekā 20 000 dalībnieku, Katovicē, Polijā sākusies Klimata pārmaiņu konference ar mērķi vienoties par Parīzes nolīguma ieviešanas noteikumiem.

Pirmdien, 3.decembrī Klimata pārmaiņu konferences sākumā valstu līderu samita ietvaros uzstājies arī Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Savukārt daudzpusējās novērtēšanas ietvaros Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) prezentēs Latvijā paveikto.

«Latvijai būtiski, lai ANO Klimata pārmaiņu konferences laikā tiktu pieņemti iespējami detalizēti Parīzes nolīguma īstenošanas lēmumi, kas veicina Parīzes nolīguma efektīvu piemērošanu. Īpaši tas attiecas uz ziņošanu un caurskatāmību valstu klimata pārmaiņu ierobežošanas mērķu sasniegšanā,» savā uzrunā uzsvēra Vējonis. Viņš piebilda, ka «Parīzes nolīguma mērķu izpildes katrā dalībvalstī caurskatāmība veicinās savstarpējo uzticēšanos un dos skaidru signālu privātajam sektoram, ļaujot attīstīt inovācijas un plānot ieguldījumus zaļajā ekonomikā.»

Paralēli, 3.decembrī Klimata pārmaiņu konferencē Latvija prezentēs savu progresu siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanā, un tādējādi tiks pabeigts Latvijas daudzpusējās novērtēšanas process. Tā ietvaros, balstoties uz Latvijas sagatavoto ziņojumu, Latvijai jebkura valsts varēja uzdot jautājumus par tās progresu SEG samazināšanā (jautājumi tika saņemti no Ķīnas, Jaunzēlandes un Brazīlijas), informē VARAM.

Klimata pārmaiņu konferencē Katovicē piedalās vairāk nekā 20 000 dalībnieku, kas padara to par lielāko šāda veida notikumu kopš Parīzes nolīguma pieņemšanu pirms trīs gadiem.

Valstu līderu samits ir daļa no plašās ANO Klimata pārmaiņu konferences programmas, kas norisināsies no 2. līdz 14.decembrim. Katovicē notiks Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām pasākumi, Kioto protokola un Parīzes nolīguma pušu sanāksmes un vairāki simti saistīto pasākumu, BNN informē Valsts prezidenta kanceleja.

Konference ilgs līdz 14.decembrim.

Parīzes nolīgums uzskatāms par vēsturisku panākumu globālajā cīņā ar klimata pārmaiņām, jo paredz visiem vienlīdz saistošus globālus mērķus klimata pārmaiņu ierobežošanai. Parīzes nolīgumu ir ratificējušas jau vairāk nekā 180 pasaules valstis. Latvija Parīzes nolīgumu ratificēja 2017.gada 8.februārī.

Klimata pārmaiņu konferencē Latviju intereses aizstāv pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Ārlietu ministrijas, Finanšu ministrijas un Zemkopības ministrijas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas