Pieejams atbalsts eksporta uzņēmumiem darbinieku algu kompensēšanai

Pēc saskaņošanas ar Eiropas Komisiju 5.augustā stājas spēkā atbalsta programma COVID-19 krīzes seku pārvarēšanai un nodarbinātības sekmēšanai krīzes skartajiem preču un pakalpojumu eksportētājiem. Uzņēmēji var vērsties pēc atbalsta saņemšanas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA), norāda Ekonomikas ministrijā.

Atbalsta programmā ir pieejams 51 miljons eiro atbalstam eksportējošiem uzņēmumiem.

Plānots, ka programmas ietvaros atbalsts varētu tikt sniegts aptuveni 350 eksportējošiem uzņēmumiem.

Atbalstam uzņēmumi varēs pieteikties līdz šā gada 30.septembrim, iesniedzot LIAA elektroniski parakstītu iesniegumu, kas ir pieejams LIAA mājaslapā. Pēc iesnieguma saņemšanas LIAA izvērtēs tajā norādīto informāciju, pieņems lēmumu par atbalsta piešķiršanu un izmaksās atbalstu uz uzņēmuma kontu. Sarakstu ar uzņēmumiem, kuri saņēmuši atbalstu, LIAA publicēs savā tīmekļvietnē un nosūtīs Valsts ieņēmumu dienestam. Pēc atbalsta sniegšanas LIAA veiks pēcuzraudzību par atbalsta izlietojumu.

Lasiet arī: Pandēmijas upuru skaits pasaulē pārsniedz 700 000

Atbalstam varēs pieteikties eksportējoši uzņēmumi, kuru preču un pakalpojumu eksporta apjoms 2019.gadā sasniedza vismaz vienu miljonu eiro un kuru ieņēmumi no saimnieciskās darbības COVID-19 krīzes ietekmē vienā mēnesī laika periodā no 2020. gada aprīļa līdz jūnijam, salīdzinot ar 2019.gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājušies par 20%.

Tāpat atbalsta saņemšanas noteikumi paredz, ka to varēs saņemt uzņēmumi, kuru darbiniekiem izmaksātā mēneša vidējā bruto darba samaksa, par kuru ir veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, 2019.gadā ir ne mazāka kā 800 eiro un kuriem uz iesnieguma iesniegšanas dienu nav Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu (nodevu) parāds, kas kopsummā pārsniedz 1 000 eiro, izņemot nodokļu maksājumus, kuriem ir piešķirts samaksas termiņa pagarinājums, noslēgta vienošanās par labprātīgu nodokļu samaksu vai noslēgts vienošanās līgums, norāda Ekonomikas ministrijā.

Atbalstu – vienreizēju grantu jeb dāvinājumu darba samaksas kompensēšanai – uzņēmējs saņems 25% apmērā no 2019.gadā nomaksātām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, bet ne vairāk kā 800 000 eiro. Atbalsta summu saimnieciskās darbības veicējs saņems vienā maksājumā, skaidro ministrijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas