Piegāžu ķēdes kļūst īsākas, sekmējot reģionālo uzņēmējdarbību, tā Igaunijas Banka

Covid-19 dižķibeles ekonomiskā īpatnība ir tendence sarukt starptautisko piegāžu ķēžu garumam, kas Igaunijas uzņēmumiem dod iespējas izvērst reģionāla mēroga biznesu un sadarbību, vērtējusi Igaunijas Banka, vēsta raidorganizācija ERR.

Aizvadītajā nedēļā Igaunijas Bankas prezidents Madis Millers (Madis Müller) izteicās preses konferencē, ka šī tendence attiecas uz kritiski svarīgām precēm un to sastāvdaļām. «Igaunijas ekonomikas spēks nāk nevis no darbošanās atsevišķi, bet no dalības starptautiskās piegāžu ķēdēs un projektos. Mūsu ekonomikas un, runājot plašāk, mūsu drošības atslēga ir integrācija un sadarbība,» vērtējis Millers.

Lasiet arī: Latvija janvārī-februārī starp piecām ES valstīm ar eksporta apmēra kāpumu

Runājot par ekonomisko grūtību pārvarēšanu, Millers uzsvēris, ka krīze palīdzēs dažādot Igaunijas ekonomiku un eksporta tirgus.

«Ir ļoti svarīgi, lai mums būtu daudzveidīga pieeja ar dažādām precēm un pakalpojumiem, un lai mēs nebūtu atkarīgi no atsevišķiem eksporta produktiem vai eksporta tirgiem,» tā Igaunijas Bankas prezidents.

Amatpersona norādījis, ka izejā no Covid-19 dižķibeles liela loma ir valdībai, lai tiktu veikti ieguldījumi nākotnē. «Virzienam ir jābūt uz inovatīviem risinājumiem nākotnē un lielāku zināšanu intensitāti mūsu [ekonomiskajās] darbībās,» mudinājis Madis Millers, kā viņa pausto citē raidorganizācija ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas