Piemaksām pedagogiem par attālinātajām mācībām COVID-19 laikā novirza 1,1 miljonu

Valdība otrdien, 17.novembrī, atbalstījusi 1 102 978 eiro novirzīšanu pedagogu atlīdzībām, lai izmaksātu piemaksas par attālināto mācību nodrošināšanu COVID-19 epidēmijas laikā.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nodrošinās finansējumu piemaksām vispārējās izglītības iestāžu 7.–12.klašu pedagogiem un profesionālās izglītības programmu pedagogiem, kā arī 1.–6.klašu pedagogiem, kuri īsteno attālināto mācību procesu.

IZM norādīja, ka kritērijus piemaksu piešķiršanai izstrādās katra izglītības iestāde, ņemot vērā pedagogu tiešsaistē novadīto stundu skaitu, atgriezeniskās saites nodrošināšanu, sadarbību ar vecākiem un citus aspektus. Kritēriji esot jāsaskaņo ar izglītības iestādes padomi.

Šī līdzekļu pārdale rosināta, lai novērtētu pedagogu veikto ieguldījumu un kompensētu darba slodzes palielināšanos, skaidroja IZM. Šo finansējumu plānots novirzīt vispārējās izglītības iestāžu un profesionālās izglītības iestāžu pedagogiem piemaksu veidā, ja viņi īsteno attālināto mācību procesu.

Ministrija atsaucās uz Valsts izglītības satura centra veiktās aptaujas rezultātiem, kas 2019./2020.mācību gada pavasarī liecināja, ka skolotājiem, nodrošinot attālināto mācību procesu, darba slodze ir palielinājusies, gan izstrādājot jaunus mācību materiālus vai pielāgojot tos, gan sniedzot (attālināti) atgriezenisko saiti skolēniem.

Līdzekļi tiek pārdalīti no dotācijas brīvpusdienu nodrošināšanai 1.,2.,3. un 4.klases izglītojamiem, vispārējās izglītības atbalsta pasākumiem, sociālā atbalsta programmas vispārējās izglītības pedagogiem, valsts pētījumu programmas un citiem resoriem.

Ministrija ir pateicīga visiem skolotājiem, skolu direktoriem, vecākiem un pašvaldībām, kuri «ar sapratni pieņem reālo situāciju», meklējot un rodot iespējami labākos risinājumus, lai COVID-19 pandēmijas ierobežošanas laikā ikvienam bērnam nodrošinātu izglītības procesu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas