Piemaksas vakcinētājiem. Igaunijā potēšanas tempu veicinās caur ģimenes ārstiem

Lai Igaunijā palielinātu vasarā sarukušo Covid-19 vakcinācijas tempu un sasniegtu 70% vakcinācijas aptveri, tiks dotas piemaksas ģimenes ārstiem, māsiņām un citām ārstniecības personām, kuras veic potēšanu atkarībā no to vakcinācijas centienu ražīguma.

Igaunijas valdības Covid-19 darba grupas vadītājs Mareks Sērs (Marek Seer) šonedēļ atzinīgi novērtējis veselības aprūpē strādājošo līdzšinējos sasniegumus. Amatpersona pirmdien, 19.jūlijā, uzsvēris, ka būs nepieciešami papildu pūliņi, lai vakcinētu katru nākamo iedzīvotāju. Ar mērķi veicināt vakcinētāju pašiniciatīvu Igaunijas Veselības fonds paziņojis par piemaksu sistēmas ieviešanu.

Lasiet arī: Liepājā slēdz vakcinācijas pret Covid-19 centru Olimpiskajā centrā

Tā paredz ārstniecības personām, kuras nodarbojas ar iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19, piemaksāt 50 eiro par katrām 20 injicētajām vakcīnas devām. Iecerēts uzskaitīt vakcīnas pirmās un otrās devas, kas tikušas un tiks injicētas no 1.jūlija līdz 30.septembrim.

Papildus minētajam tie ģimenes ārsti, no kuru reģistrā esošajiem klientiem būs vakcinēti vairāk nekā 70% tiks izmaksāti papildu 500 eiro. Tiem ģimenes ārstiem, kuriem būs vakcinēti vairāk nekā 80% klientu, piemaksas sasniegs 1 000 eiro. Teritorijās ar īpaši gausu vakcinācijas tempu ģimenes ārsti 1 000 eiro piemaksu saņems jau pārsniedzot 70% slieksni, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas