bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 24.09.2018 | Vārda dienas: Agris, Agrita

Pieredze: Kā veidot darba attiecības ar nīderlandiešiem, zviedriem un indiešiem?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Darbs starptautiskā uzņēmumā ir daudzu cilvēku ikdiena, taču citiem tas ir sen kārots sapnis karjeras attīstībā. Ko nozīmē strādāt starptautiskā organizācijā, sadarbojoties ar kolēģiem no citām valstīm un kultūrām, stāsta Tele2 Shared Service Center (Tele2 SSC) Personāldaļas vadītāja Linda Zetmane.

Vairāk par savu pieredzi uzņēmumā Tele2 stāsta pārstāve, minot, ka darba valoda ir angļu valoda, jo ikdienā jāsazinās ar kolēģiem no citām valstīm, kur operē Tele2.

Kā norāda Zetmane, tad visbiežāk Tele2 darbiniekiem jāsastrādājas ar kolēģiem no Zviedrijas, Nīderlandes un Indijas, lai varētu atbalstīt biznesu šajās valstīs. Savukārt Indijā konsultanti nodrošina ārpakalpojumu, līdz ar to sadarbība ir vai nu attālināta vai arī konsultanti no Indijas darbojas arī birojā Rīgā, norāda uzņēmuma pārstāve.

«Sadarbībā ar nīderlandiešiem jārēķinās, ka darba dienas ietvaros tiek organizētas salīdzinoši daudzas sapulces, tādējādi cilvēki ne vienmēr ir sasniedzami. Nīderlandieši izvēlas vienoties par darbu izpildi sarunas laikā skype vai pa tālruni – komunikācijai e-pastos ir sekundāra loma,» par sadarbību ar nīderlandiešiem stāsta uzņēmuma pārstāve.

Turpinot, viņa saka: «Šīs kultūras pārstāvji ļoti strikti attiecas pret darbu izpildes termiņiem, kā arī sagaida, ka citi darbinieki tos ievēros. Nīderlandieši ir ļoti kompetenti un profesionāli, pastāv par savu taisnību. Lai saglabātu labas darba attiecības, ieteicams ievērot dotos solījumus par darbu paveikšanu, vai arī brīdināt, ja kaut kas neiet pēc plāna.»

Savukārt par to kā sadarboties ar zviedriem, Zetmane atzīmē būtisku iezīmi, proti, ka zviedri ir ļoti pieklājīgi. «Viņi iestājas par vienlīdzību darba vidē, respektējot ikviena cilvēka darbu un kultūru, kuru tas pārstāv. Tāpēc viņi sagaida, ka arī citi būs pieklājīgi, ieinteresēti un draudzīgi. Zviedriem nepatīk, ja tiek kritizēti cilvēki, viņi labprātāk fokusējas uz problēmu un tās atrisināšanu. Tāpat viņiem nepatīk cilvēki, kuri izrādās. Starpvalstu komunikācijā zviedri vieglāk ir sasniedzami pa tālruni vai e-pastiem, bet klātienē sarunas vislabāk vedas pie kafijas automāta.»

Vienlaikus uzņēmuma pārstāve informē, ka darbā nākas sadarboties arī ar indiešiem.

«Darbā ar indiešiem jāņem vērā, ka šīs tautas pārstāvji mēdz būt ļoti kautrīgi, piemēram, kautrējas atdzīties, ka nav sapratuši kādu uzdevumu vai lūgumu. Komunikācijā ar kolēģiem no Indijas labāk veidot diskusijas jautājumus tā, lai nevarētu atbildēt ar īsām «jā» un «nē» atbildēm, kas apgrūtina saziņu. Indieši respektē hierarhiju – viņi sagaida, ka vadītāji ir ļoti zinoši un ieinteresēti ikviena darbinieka darba pienākumos,» norāda Zetmane.

Turpinot, viņa saka, ka indieši ļoti daudz strādā, vairāk nekā astoņas stundas dienā, bez atvaļinājumiem, taču viņiem ir daudzas svētku/reliģiskās brīvdienas. Lai sadarbība ar indiešiem būtu veiksmīga, ieteicams izrādīt interesi par viņiem un viņu kultūru un novērtēt viņu sasniegumus. Indiešiem, tāpat kā zviedriem, nepatīk, ja persona tiek kritizēta citu kolēģu priekšā, iesaka pārstāve.

Ref: 225.000.103.1288


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā būs jāiestāda jauni

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, ceturtdien, 20.septembrī, trešajā lasījumā lēma Saeima. 

Eksperti: Laika apstākļi reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, neuzmanība gan

Analizējot kopējos ceļu satiksmes negadījumu iemeslus Rīgas reģionā 2016.gadā, konstatēts, ka lielākā daļa jeb 65% ceļu satiksmes negadījumu notiek pilsētās, vairumā – tieši skaidros vai saulainā laikā (43%). Tomēr laika apstākļi ļoti reti veicina ceļu satiksmes negadījumus, lielākajā daļā gadījumu vainojama ir autovadītāja neuzmanība vai nevērība.

Tiesa noraida LDz lūgumu mainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Iesalnieku 

Tiesas procesā starp VAS Latvijas dzelzceļš un Valsts dzelzceļa administrāciju par Ventspils depo ēkas izmantošanu Administratīvā rajona tiesa noraidījusi LDz lūgumu nomainīt Valsts dzelzceļa administrācijas pārstāvi Juri Iesalnieku, kurš vienlaikus ir arī administrācijas direktors, liecina tiesas lēmums.