Pierobežas pašvaldība Igaunijā cer, ka pie viņiem būvēs atomelektrostaciju

Viru-Nigula reģions

Viru-Nigulas (Viru-Nigula) pašvaldība ir ieinteresēta, ka tās teritorijā tiek uzbūvēts Fermi Energia Igaunijā plānotā atomelektrostacija, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Viru-Nigulas mērs Einārs Valbaums (Einar Vallbaum) vietējam laikrakstam izteicies, ka pašvaldība ir ieinteresēta atomelektrostacijas būvniecībā tās teritorijā.

«Mēs palīdzam, cik vien tas ir mūsu spēkos, jo uzskatām, ka šī atomelektrostacija būs svarīga Igaunijai,» teica Vallbaums.

Reģions bija viens no potenciālajiem kandidātiem, kad pirms 12 gadiem valsts uzņēmums Eesti Energia plānoja atomelektrostacijas būvniecību. Ja tad plāns bija par klasisku kodolreaktoru, tad tagad tiek domāts par kausētās sāls reaktoru.

Viru-Nigulas reģiona plāniem ceļā varētu stāties tas, ka tur atrodas putnu rezervāts.

Vēl kā Fermi Energia un britu-kanādiešu Moltex Energy atomelektrostacijas atrašanās vieta tiek apsvērta Sillamē (Sillamäe) reģions.

Igaunija lielāko daļu savas enerģijas gūs no degslānekļa dedzināšanas Narvā. Paredzēts, ka šādi enerģiju varēs gūt līdz 2030.gadam.

Kā BNN jau ziņoja, paredzēts, ka jaunā atomelektrostacija darbu varētu uzsākt 2030.gadā.

Kā norāda Moltex Energy, kausētā sāls kodolelektrostacija būtu ievērojami drošāka nekā pasaulē izplatītās augstspiediena atomelektrostacijas. Firma ir pārliecināta, ka šādas tehnoloģijas kodolreaktoram ir niecīgas iespējas izkust, kā tas notika, piemēram, Černobiļas AES katastrofā, jo kausētā sāls kodolreaktors darbotos atmosfēras spiediena, nevis augstspiediena apstākļos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas