Piešķir piemaksas policistiem un robežsargiem par darbu kovida laikā

Ministru kabinets nolēmis piešķirt finansējumu 2 515 967 eiro apmērā Iekšlietu ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai nodrošinātu piemaksas policijas un robežsardzes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, ziņo Iekšlietu ministrija.

Piemaksas paredzētas par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos kovida izplatības ierobežošanā par laika posmu no 2021.gada 1.decembra līdz 31.decembrim, kā arī, lai nodrošinātu policijas amatpersonām samaksu par virsstundu darbu, kas izveidojies laikposmā no 2021.gada 1.septembra līdz 2021.gada 31.decembrim.

Piemaksu nodrošināšanai un samaksai par virsstundu darbu Valsts policijai paredzēts piešķirt 2 173 615 eiro, Valsts policijas koledžai – 648 eiro, Valsts robežsardzei – 341 704 eiro.

Piemaksas apmērs par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos par vienu iesaistes stundu paredzēts 75% apmērā no amatpersonai noteiktās stundas algas likmes, ievērojot noteiktos kritērijus un uzskaitīto amatpersonas iesaistes vai saskares stundu skaitu.

Lasiet arī: Atsākas mēģinājumi mainīt izdienas pensiju modeli, izraisot iebildes no to saņēmēju puses

Piemaksas tiek noteiktas gadījumos, kad amatpersona ir bijusi tiešā pierādāmā saskarē ar kovidu inficētām vai iespējami inficētām personām, Covid-19 riska grupas pacientiem, kuriem nav apstiprināta slimība, bet ir jāievēro karantīna vai pašizolācija, kā arī gadījumos, kad amatpersona piedalījusies pasākumos, kas saistīti ar sabiedriskās kārtības nodrošināšanu un noteikto ierobežojumu kontroli.

Piešķirts arī finansējums 209 581 eiro apmērā, lai iestādēm kompensētu papildu izdevumus saistībā ar vidējās izpeļņas pieaugumu, kas rodas, nosakot atlīdzību par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos.

Kopā Iekšlietu ministrijai piešķirti 2 725 548 eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas