Pieteikšanos NEPLP vakantajiem amatiem pagarina līdz 20.novembrim

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien, 15.oktobrī, slēgtā sēdē lēmusi līdz 20.novembrim pagarināt pieteikšanos diviem vakantajiem Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) amatiem, pastāstīja komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Kaimiņš skaidroja, ka šāds lēmums pieņemts, jo NEPLP būs atbrīvojušās divas amata vietas, tā kā Saeima pagājušajā nedēļā pieņēma lēmumu piekrist pārtraukt darba attiecības ar NEPLP vadītāju Daci Ķezberi.

Līdz šim saņemto kandidātu pieteikumi attiecīgajām institūcijām tiks sūtīti trešdien. Tos vērtēs Uzņēmumu reģistrā, Sodu reģistrā un Valsts drošības dienestā. Pagaidām nevar prognozēt, kad komisija varētu aicināt kandidātus uz tikšanos, lai spriestu par viņu profesionalitāti, norādīja Kaimiņš.

Kaimiņš pauda cerību, ka NVO aktīvāk iesaistīsies kandidātu izvirzīšanā, lai nodrošinātu profesionālu cilvēku nonākšanu NEPLP.

Līdz šim konkursā uz vakantajiem amatiem NEPLP pieteikušies trīs cilvēki – ilggadējā Latvijas Radio darbiniece, muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, kādreizējais Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis un mūziķe Inese Šuļžanoka.

LETA jau ziņoja, ka Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija septembra vidū aicināja pieteikt kandidātus NEPLP locekļa amatam. Saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu kandidātam jābūt Latvijas pilsonim, kam deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā. Uz šo amatu var pretendēt personas ar augstāko izglītību, vismaz piecus gadus ilgu profesionālo vai akadēmisko pieredzi plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes vai cilvēktiesību jomā, kā arī ar labu reputāciju.

Likums arī noteic – kandidāts nedrīkst būt politiskās partijas vai politisko partiju apvienības amatpersona, elektroniskā plašsaziņas līdzekļa kapitāla daļu (akciju) īpašnieks, kā arī sodīts par tīšu noziegumu, ja viņš nav reabilitēts vai sodāmība nav dzēsta vai noņemta. Tāpat par NEPLP locekļa amata kandidātiem var kļūt tikai tādas personas, kuras ir tiesīgas saņemt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

NEPLP locekli amatā pēc Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ierosinājuma uz pieciem gadiem apstiprina Saeima.

Aicinājums izsludināts, ņemot vērā to, ka Saeima 2019.gada 2.maija sēdē atbalstīja Guntas Līdakas atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata. Savukārt pagājušajā nedēļā Saeima atbalstīja NEPLP priekšsēdētājas Ķezberes atbrīvošanu no amata pēc pašas vēlēšanās.

Kaimiņš iepriekš solījis, ka kandidātu iztaujāšana un vērtēšana notiks publiskās komisijas sēdēs, aicinot parlamenta kolēģus tajās piedalīties un uzdot interesējošos jautājumus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas