Pieteikto atlīdzību skaits par zādzībām no mājokļiem svētkos palielinās par 23%

Svētkos un nedēļas nogalēs pēdējo trīs gadu laikā pieteikto atlīdzību skaits par zādzībām no mājokļiem palielinās par 23%, liecina apdrošināšanas sabiedrības Balta (PZU grupa) dati.

Vidējā atlīdzības summa, kas izmaksāta par šādiem negadījumiem, sasniedz tūkstošs eiro, savukārt lielākā summa bijusi vairāk nekā 100 tūkstoši eiro, informē apdrošinātāji.

«Diemžēl svētku laiks un brīvdienas, kad īpašnieki visbiežāk dodas ārpus mājokļiem uz vairākām dienām, zagļiem ir īpaši darbīgs – ļaundariem ir iespēja netraucēti iekļūt īpašumā. Svētku un pēcsvētku laikā atlīdzību pieteikumu skaits par zādzībām dubultojas, tāpēc ikvienu, kurš dodas garākās brīvdienās, aicinām īpaši padomāt par sava mājokļa drošību. Visbiežāk šīs zādzības zagļiem prasa vien pāris minūtes,» uzsver Balta Atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Kopumā zādzības ir otrs biežākais īpašuma apdrošināšanas atlīdzību cēlonis, atklāj Balta, norādot, ka pērn 14% no visiem atlīdzību pieteikumiem saistīti tieši ar tām.

Savickis skaidro, ka kopumā «saskaņā ar Valsts policijas datiem vidēji dienā tiek reģistrētas desmit zādzības no mājokļiem. Balta dati liecina, ka 45% zādzību gadījumu tiek bojātas mājokļa durvis, 36% – viens vai vairāki logi, savukārt 11% gadījumu ļaundari mājoklī iekļūst, izmantojot balkonu vai terasi. Lai gan visbiežāk garnadži savam laupījumam izvēlas datorus, telefonus, velosipēdus, juvelierizstrādājumus un naudu,  jāņem vērā, ka zaglis, iekļuvis mājoklī, ņems visu, kas šķitīs kaut nedaudz vērtīgs.»

Lai pasargātu savu īpašumu no zādzībām, Balta iesaka:

Mājokļa durvīm vienmēr jābūt aizslēgtām. Arī tad, ja atrodaties mājās vai atstājat mājokli ļoti īslaicīgi

Diennakts tumšajā laikā vēlams aizvērt aizkarus, lai zagļi nevarētu pētīt mājinieku paradumus un īpašumā esošās vērtīgās lietas;

Nekad neatstājiet atslēgu durvju slēdzenē;

Izvēlieties kvalitatīvus drošības elementus. Dzīvokļa īpašniekiem ieteicams izvēlēties kvalitatīvas ārdurvis, savukārt privātmāju īpašniekiem pastiprināta uzmanība jāvelta logu aizsardzībai pret atvēršanu no ārpuses un drošības paaugstināšanai durvīm, it īpaši tām, kas atrodas nomaļākās vietās (piemēram, slēgtos pagalmos, blakus mežam);

Durvis un slēdzenes mājoklim izvēlieties ar paaugstinātu drošības pakāpi. Tāpat noderīgi būtu ievietot mājoklī dubultas aizslēdzamās durvis;

Dzīvojamām mājām un pirmā stāva dzīvokļiem zemākā stāva logus ieteicams aprīkot ar logu sargiem vai blokatoriem;

Apsardzes signalizācija noteikti ir papildu drošības elements, kas būs būtisks traucēklis zagļiem;

Ja jūsu dzīvoklis atrodas pirmajā vai pēdējā stāvā, uzstādiet logiem dzelzs režģus;

Vērtīgās lietas (somiņas, makus, portatīvos datorus u.c.) neglabājiet tuvu ārdurvīm. Visdrošāk vērtslietas ir glabāt seifā, kas ir kvalitatīvi un droši iestiprināts sienā vai grīdā.

Ref: 225.000.103.615

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas