Pietiek.com: Sprūdža uzņēmuma pārskatā saskatāmas aplokšņu algu «pēdas»

Zatlera Refermu partijas premjera amata kandidāts Edmunds Sprūdžs

Jaunais Zatlera reformu partijas premjera amata kandidāta Edmunda Sprūdža uzņēmuma Hansaworld Latvia gada pārskats apliecina aizdomas par aplokšņu algu maksāšanu šajā firmā, raksta portāls Pietiek.com.

Šis dokuments, rāda, ka šajā informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumā vidējā alga pēdējā gada laikā bijusi ne lielāka par 390 latiem mēnesī, kamēr IT nozarē vidēji tā ir bijusi pat vairāk nekā divreiz lielāka. Kā iespējams par šādu oficiāli maksāto algu tikt pie nepieciešamajiem kvalificētajiem speciālistiem, Sprūdžs paskaidrot nevēlējies.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajiem datiem bruto alga informācijas un komunikācijas pakalpojumu jomā Latvijā pērn bijusi 887 lati mēnesī, un vairāki nozares pārstāvji apliecina, ka arī par šādu summu atrast labu speciālistu nav viegli.

Pretēji gada pārskatu likuma normām Sprūdža vadītais uzņēmums gada pārskatā nav sniedzis atšifrējumu algu un nodokļu pozīcijām. «Ir bijis labs grāmatvedis, kas visas jūtīgās ailes ir veiksmīgi paslēpis. Šajā pārskatā iztrūkst divu būtisku atšifrējumu – par pārskata gadā samaksātajām nodokļu un nodevu summām un personāla izmaksu un valdes atlīdzības atšifrējuma,» Pietiek.com atzina kāds finanšu speciālists.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas