Zināms pirmais enerģētikas uzņēmums tirgū, kas piedāvā fiksētas cenas produktu

Enerģētikas uzņēmums AJ Power paziņo, ka uzsāk dabasgāzes tirdzniecību par fiksētu cenu periodam līdz pat 12 mēnešiem. Tas šobrīd tirgū ir vienīgais piedāvājums ar fiksētas cenas produktu, ko klienti var saņemt kā alternatīvu esošajām cenām, vēsta uzņēmums.

BNN jau iepriekš vēstīja, ka pirmdien, 3.aprīlī, stājas spēkā Enerģētikas likuma normas, kas paredz dabasgāzes tirgus atvēršanu Latvijā.

Juridiskajām personām līdz šā gada 15.jūnijam jāizvēlas dabasgāzes tirgotājs, ar kuru slēgt dabasgāzes tirdzniecības līgumu. Ja jauns dabasgāzes tirdzniecības līgums netiks noslēgts, tad līdz 2017.gada 1.jūlijam dabasgāzi tirgos esošais tirgotājs atbilstoši pašlaik spēkā esošajiem dabasgāzes tirdzniecības diferencētajiem gala tarifiem, savukārt pēc 1.jūlija – pēdējās garantētās piegādes ietvaros par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātu cenu plus 20%, iepriekš ziņoja BNN.

«Līdz šim tarifā noteiktās un tirgū piedāvātās cenas ir izteiktas formulās, kas ir grūti izprotamas, necaurspīdīgas un rezultējas ļoti svārstīgā cenā, tādēļ AJ Power kā pirmais tirgū ir izstrādājis un piedāvā fiksētas cenas produktu, lai patērētājam nav jāsatraucas par potenciālajām cenu svārstībām un grūti izprotamām aprēķinu formulām,» skaidro AJ Power Holding valdes loceklis Roberts Samtiņš.

Uzņēmums norāda, ka klientam ir vienkārši izvēlēties jaunu dabasgāzes tirgotāju – ir jānoslēdz tikai līgums par dabasgāzes piegādi ar konkrēto tirgotāju, bet nav jāslēdz atsevišķs līgums par dabasgāzes sistēmas sadales pakalpojumiem, kā tas ir ar elektroenerģijas piegādi, kur juridiskās personas slēdz divus līgumus.

«Dabasgāzes tirgus cenas pēdējo gadu laikā ir svārstījušās pat vairāk kā par 40% un arī turpmākās prognozes liecina, ka cenu svārstības saglabāsies augstas naftas cenu izmaiņu un citu faktoru ietekmē, tādēļ izmaksu prognozēšanai ir lietderīgi izvēlēties fiksētu dabasgāzes cenu,» uzsver Samtiņš.

Papildus fiksētās cenas piedāvājumam AJ Power piedāvā arī dabasgāzes cenas, kas ir piesaistītas biržas cenām, atklāj uzņēmums.

Ref: 225.000.103.495

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas