Pirmajā pusgadā banku sektora peļņa sasniedz 78,5 miljonus latu

2012.gada pirmo pusgadu banku sektors kopumā noslēdzis ar peļņu 78,5 miljonu latu apmērā. Ar peļņu strājušas 14 Latvijas bankas un piecas ārvalstu banku filiāles, kuru tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos veido 90,6%, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apkopotie dati.

Šajā pusgadā banku sektora gūtā peļņa pirms uzkrājumu veidošanas un nodokļu samaksas sasniegusi gandrīz 140 miljonus latu – par 24% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā. Salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu ir auguši gan tīrie komisijas naudas ienākumi – par 30,6%, gan tīrie procentu ienākumi – par 9,3%, savukārt izdevumi uzkrājumiem nedrošiem parādiem samazinājušies par 14,6%.

Visu Latvijas banku darbības rādītāji jūnijā bija atbilstoši normatīvu prasībām. Banku sektora likviditāte saglabājās augsta un likviditātes rādītājs jūnija beigās bija 59,3%. Maija beigās šis rādītājs bija 59,4%, bet minimālā prasība ir 30%.

Banku sektora kapitāla pietiekamības rādītājs saglabājās augstā līmenī un jūnija beigās bija 17,2%. Minimālā kapitāla prasība ir 8%. Savukārt pirmā līmeņa pašu kapitāla rādītājs jūnija beigās bija 14,9%.

Kopš 2012.gada sākuma astoņas bankas palielinājušas kapitālu kopumā par 20,5 miljoniem latu.

Ref. 104.000.103.2243

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Diemžēl pietrūkst informācijas par noguldījumu un banku kredītportfeļu apjoma izmaiņām, šie dati vairāk kā pelņas rādītājs (pie tam peļņa var stipri mainīties pēc uzkrājumu veidošanas) liecina par ekonomikas atveseļošanos..

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas