No pirmdienas daļēji atjaunos ambulatoros un diagnostikas pakalpojumus

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) parakstījusi rīkojumu par daļēju ambulatoro un diagnostikas pakalpojumu atjaunošanu medicīnas iestādēs no pirmdienas, 20.aprīļa.

Sava sociālā tīkla Twitter ierakstā ministre norādījusi, ka kopā ar mediķiem vienojusies par nepieciešamajiem drošības pasākumiem gan medicīnas personālam, gan pacientiem, lai varētu atsākt zobārstniecības, speciālistu konsultācijas, izmeklējumus un citus medicīnas pakalpojumus.

Starp atjaunojamajiem pasākumiem ir valsts organizētā krūts vēža skrīninga izmeklējumi jeb mamogrāfija, vairākas izmeklēšanas ar ģimenes ārsta nosūtījumiem, pirmreizējās vairāku speciālistu konsultācijas, kā arī zobārstniecība un diabētiskās pēdas aprūpe. 

Kā ziņots, līdz šim ar Viņķeles rīkojumu ir daļēji ierobežota plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, tai skaitā privātajās ārstniecības iestādēs, tādēļ daļai mediķu slodze ir mazinājusies.

Lasiet arī: Perevoščikovs: Latvijā vērojama tendence samazināties COVID-19 pozitīvo gadījumu skaitam, tomēr uzvaras svinēšana ir pāragra

Veselības ministre ceturtdien, 16.aprīlī, preses konferencē pavēstīja, ka sarunās ar nozares pārstāvjiem patlaban secināts, ka pakalpojumus būtu jāatsāk sniegt pakāpeniski un vēlams sākt ar diagnostiku.

Pirms dažām dienām ministre gan piekodināja, ka, vadoties pēc epidemiologu un infektologu prognozēm, paredzams, ka 25.aprīlī sagaidāms COVID-19 inficēšanās «pīķis», tādēļ, neskatoties uz citu Eiropas valstu ierobežojumu mazināšanu, Latvijā tuvākajā laikā ierobežojumu mīkstināšana nav sagaidāma.

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) trešdien, 15.aprīlī, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes sacīja, ka pēc divām nedēļām epidemiologi varētu nākt klajā ar ierosinājumiem, kas paredzētu COVID-19 izraisītās epidēmijas noteikto ierobežojumu mazināšanu. 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas