Pirmo reiz Baltijā sāk ražot ugunsizturīgās durvis

Daudznozaru uzņēmuma Reaton durvju ražotnē Rīgā sākta ugunsizturīgo koka durvju metāla kārbā ražošana. Uzņēmums esot vienīgais Baltijā, kas piedāvā Eiropas standartiem atbilstošas ugunsizturīgas durvis, apgalvo pārstāvji.

Ugunsizturīgo durvju izstrādes tehnoloģiskais process bija garš un sarežģīts, un kopumā šī produkta izstrādē ieguldīti ap 50 tūkstošiem eiro, informē Reaton Durvju ražošanas departamenta direktors Artūrs Ozoliņš.

Tāpat viņš saka: «Sākotnēji uzņēmumā radīts inovatīvs produkts ne tikai Latvijas kontekstā, bet visā reģionā – koka durvis metāla kārbā, kuru priekšrocība salīdzinājumā ar durvīm koka kārbā ir nesalīdzināmi lielāka izturība pret, piemēram, mitruma ietekmi vai mehāniskiem bojājumiem, kas rodas lielas noslodzes sabiedriskos objektos: slimnīcās, skolās, biroja ēkās, sporta zālēs, ražošanas telpās, viesnīcās u.c. Šādas durvis ir viegli kopt un atjaunot, veicot tikai kosmētiskus defektu novēršanas pasākumus.»

Savukārt nepieciešamību Reaton sākt ražot arī ugunsizturīgās durvis veicinājuši daži lieli projektu iepirkumi, piemēram, Stradiņa slimnīcas projekts un ARS klīnikas izveide, kas apliecinājusi, ka ir liels pieprasījums pēc šādām durvīm, un, ka to nevar nodrošināt neviens no Baltijas ražotājiem, vien tikai daži Rietumeiropas ražotāji, kuru produkcija, salīdzinājumā ar Reaton ražoto, ir vismaz trīs reizes dārgāka.

Nesen ar jaunajām, sertificētajām ugunsdrošajām durvīm Reaton plašāku publiku iepazīstināja notikušajā izstādē Māja.

Kā informē Ozoliņš, Reaton trumpis šajā tirgū noteikti būs cenas un kvalitātes attiecība, tādēļ jau ir novērota liela interese pēc šo durvju pasūtījumiem.

Kā tuvāko tirgu viņš min Skandināvijas valstis, bet arī Rietumeiropas tirgus tiek uzlūkots ar lielu perspektīvu. «Jau pašlaik aptuveni trešdaļa mūsu produkcijas tiek eksportēta, bet pēc jauno durvju ieviešanas tirgū, paredzam, ka tas ļaus mums kāpināt eksporta apjomus vairāk nekā uz pusi,» secina Ozoliņš.

Ref: 225.000.103.1157

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas