Plāno atvieglot maksātnespējas procesu privātpersonām

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien, 31.oktobrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Maksātnespējas likumā, kas paredz atvieglot maksātnespējas procesu fiziskām personām.

Grozījumi paredz, ka maksātnespējīga fiziskā persona varēs lūgt tiesu dzēst atlikušās parādsaistības viena gada laikā, ja būs dzēstas saistības pret kreditoriem, kas fiksētas bankrota procedūras pasludināšanas brīdī. Pašreizējā likuma redakcija noteic, ka maksātnespējīgas fiziskās personas parādu dzēšanas termiņš atkarībā no parādsaistībām iestājas divu līdz trīs ar pusi gadu laikā, BNN informē Saeimas Preses dienests.

Tāpat likumprojekts paredz no pašreizējā regulējuma svītrot normu, kas liedz sākt maksātnespējas procesu, ja fiziskā persona vismaz 30 procentus no piešķirtā kredīta ir izlietojusi līgumā neparedzētiem mērķiem.

Kā komisijas sēdē trešdien norādīja viens no likumprojekta autoriem deputāts Viktors Valainis, būtiski jāatvieglo maksātnespējas procesa uzsākšana un jāsamazina parādu dzēšanas termiņš fiziskām personām, lai palīdzētu pēc iespējas ātrāk atgriezties normālā dzīvē. «No tā labums būtu arī valsts ekonomikai. Pašlaik pie tiesu izpildītājiem ir vairāk nekā 700 tūkstoši parādu piedziņas lietu, un tas ir liels skaits,» uzsvēra Valainis.

Pēc maksātnespējas reģistra datiem mēnesī tiek ierosinātas 90 – 100 fizisko personu maksātnespējas.

Kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu likumprojekta otrajam lasījuma komisija rosina noteikt 17.decembri. Par Maksātnespējas likuma grozījumiem trīs lasījumos vēl jālemj Saeimai.

Ref: 102.000.102.2819

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas