Plāno atvieglot nosacījumus uzņemšanai militārajā dienestā un zemessardzē

Saeima ceturtdien, 9.jūlijā, konceptuāli atbalstījusi grozījumus Militārā dienesta likumā un Latvijas Republikas Zemessardzes likumā, kas paredz samazināt nosacījumus uzņemšanai militārajā dienestā un zemessardzē, BNN noskaidroja Saeimas preses dienestā.

«Pašlaik noteiktās prasības uzņemšanai militārajā dienestā un zemessardzē pārsniedz tās, kas noteiktas likumā Par valsts noslēpumu attiecībā uz to, lai persona varētu saņemt pieeju valsts noslēpumam. Tādēļ nepieciešams lemt par to samērību. Mūsu interesēs ir tas, lai vairāk cilvēku varētu dienēt,» iepriekš norādījis par likumprojektu virzību Saeimā atbildīgās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns (JKP).

Iecerēts, ka aizsardzības ministra izveidota komisija Ministru kabineta noteiktajā kārtībā varēs atļaut pieņemt militārajā dienestā Latvijas pilsoni, kas sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu vai par to notiesāts, atbrīvojot no soda, vai kriminālprocess pret to izbeigts uz nereabilitējoša pamata.

Tas būs iespējams gadījumā, ja nav izdarīts tīšs smags vai sevišķi smags noziegums un pēc lēmuma par kriminālprocesa izbeigšanu uz nereabilitējošā pamata, prokurora priekšraksta vai sprieduma spēkā stāšanās ir pagājuši vairāk nekā pieci gadi.

Plānots, ka militārajā dienestā nevarēs iesaukt un pieņemt Latvijas pilsoni, kura iesaukšana un pieņemšana dienestā neatbilst nacionālās drošības interesēm saskaņā ar Militārās izlūkošanas un drošības dienesta atzinumu.

Saeima konceptuāli atbalstīja līdzīgas izmaiņas arī Latvijas Republikas Zemessardzes likumā.

Lai izmaiņas stātos spēkā, tās vēl divos lasījumos jāskata Saeimā.

Saistītie raksti

3 KOMENTĀRI

  1. Militārais dienests un zemessardze lettlande ir ar vāju motivāciju-atalgojums, idiologhija uttt. Palielināt vecuma robežu līdz 65 gadiem. Vienotu Eiropas savienības armiju. Lettlande ka vēsturiskā Vācijas federālā zeme- tiesiskuma kontrole, attīstība uttttt. Vācu valodu kā militāro valodu un valsts valodu

  2. Jaunībā gribēja biznesu tasīt tāpēc arī izvairījās no obligātā bet nekas veiksmīgi nesanāk. Tad jāmaksā par telefona zvanu, transportu un jāziedo muskuļi labāk nē. negribās tikt izmantotam. Kāds tur ieguvums.
    Vienīgais iemesls iet tur varētu būs grūtības atrast labu darba devēju.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas