Plāno ieviest personalizētas vēlētāja apliecības

Arī nākamgad gaidāmajās Saeimas vēlēšanās tiem balsstiesīgajiem, kuriem ir tikai personas identifikācijas karte, bet nav pilsoņa pases, plānots ieviest personalizētas vēlētāja apliecības, vienojās Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija.

«Lai to nodrošinātu, nolēmām izveidot darba grupu no visu iesaistīto institūciju pārstāvjiem, kurai dots uzdevums izstrādāt grozījumus vēlēšanu kārtības regulējumā. Vēlētāju apliecību ieviešana, tāpat ka tas bija iepriekšējās parlamenta vēlēšanās, patlaban ir optimālākais risinājums, taču neatliekami ir jādomā kopumā par vēlēšanu kārtības uzlabojumiem,» pauž Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs.

Īpašas personalizētas vēlētāju apliecības tika ieviestas 12.Saeimas vēlēšanās, lai nodrošinātu vēlēšanu tiesības tiem vēlētājiem, kuriem ir tikai personas identifikācijas karte, bet nav derīgas pilsoņa pases, vēsta Saeimas Preses dienests.

Komisijā trešdien, 5.aprīlī, norisinājās diskusija arī par citiem vēlēšanu kārtības attīstības jautājumiem. Tika minēta nepieciešamība apsvērt parlamenta vēlēšanās ieviest vēlētāju reģistru un domāt par tehnoloģiskajiem risinājumiem, lai vēlēšanās varētu piedalīties ar personas ID karti.

Tāpat tika rosināts domāt par balsošanas tiesību nodrošināšanu tiem vēlētājiem, kuri vēlēšanu laikā uzturas ārzemēs vai izceļo uz ārvalstīm neilgi pirms vēlēšanām.

Ref:224.000.103.851

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas