Plāno izveidot informācijas sistēmu, ar ko uzraudzīs karantīnā, izolācijā esošos

Plānots COVID-19 izplatības draudu mazināšanai un personu, kurām noteikta mājas karantīna vai izolācija, uzraudzības nodrošināšanai izmantot jaunu informācijas sistēmu.

Saeima ceturtdien, 24.septembrī, pirmajā lasījumā atbalstījusi par steidzamiem atzītos grozījumus COVID-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, informē Saeimas Preses dienestā.

Visā pasaulē pieaugot iedzīvotāju saslimstības līmenim ar COVID-19, nepieciešams izstrādāt personu uzraudzības informācijas sistēmu, kas gan sniegtu atbalstu Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanā, gan Veselības inspekcijai epidemioloģisko prasību ievērošanā un personu uzraudzībā. Tāpat tā palīdzētu darbā Valsts policijai un pašvaldības policijai, kā arī sniegtu atbalstu Veselības inspekcijai personu uzraudzības nodrošināšanā, norādīts likumprojekta anotācijā.

Lasiet arī: Igaunijā ierobežo iekštelpu pasākumu apmeklētāju skaitu

Plānots, ka personu uzraudzības informācijas sistēmā iekļaujamo ziņu apjomu, to iekļaušanas kārtību un glabāšanas termiņu, kā arī institūcijas, kurām piešķirama piekļuve sistēmā iekļautajām ziņām, noteiks Ministru kabinets. 

Paredzēts, ka attiecīgais regulējums stāsies spēkā šī gada 12.oktobrī. Grozījumi Saeimā jāskata vēl galīgajā lasījumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas