Plāno lemt par RD Satiksmes departamenta direktora atbrīvošanu no amata

Vitālijs Reinbahs

Rīgas domes (RD) Vienotības deputāti plāno sasaukt ārkārtas sēdi, lai lemtu par RD Satiksmes departamenta direktora Vitālija Reinbaha atbrīvošanu no amata. Pieprasījumu par ārkārtas sēdes sasaukšanu ir parakstījuši arī Nacionālās apvienības deputāti.

Vienotības frakcijas deputāts Olafs Pulks ir saņēmis atbildes vēstuli no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), kurā teikts, ka KNAB lietvedībā ir kriminālprocess, kurā Reinbaham ir piemērots aizdomās turamā statuss, informē Vienotība.

2013.gada maijā KNAB veica kratīšanu RD Satiksmes departamentā. Tolaik publiski izskanēja, ka aizdomās par kukuļa pieprasīšanu tiekot turēts RD Satiksmes departamenta direktora biroja vadītājs, bijušais Latvijas Apvienoto biedru arodbiedrības (LABA) vadītājs Reinbahs.

Laikā, kad RD Satiksmes un transporta lietu komitejā tika izskatīta Reinbaha kandidatūras atbilstība departamenta direktora amatam, viņš atradās atvaļinājumā un deputātiem nebija iespēja iztaujāt amata kanditātu. Arī Rīgas domes sēdē, kad Reinbahs tika apstiprināts RD Satiksmes departamenta direktora amatā, deputātiem nebija iespēja uzdot jautājumus, atgādina politiskais spēks.

«Aizdomās par kukuļošanu turētas personas apstiprināšana tik augstā pašvaldības amatā ir kārtējais apliecinājums sliktai pārvaldībai, kuru atbalsta domes vairākums. Acīmredzot Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai deputāti nevēlas apkarot korupciju pašvaldības iestādēs,» uzskata Vienotības deputātu frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Satiksmes departaments ir Rīgas domes vadošā iestāde satiksmes un transporta nozarē. Satiksmes departaments ir tieši pakļauts Rīgas domes priekšsēdētājam.

BNN jau vēstīja, ka Vienotības deputāti neatbalstīja Reinbaha iecelšanu departamenta direktora amatā jau domes Satiksmes un transporta komitejas sēdē, uz kuru pretendents pat nebija ieradies, jo tieši šajā viņam it kā svarīgajā dienā bija atvaļinājumā. «Arī domes sēdē opozīcijas deputātiem netika dota iespēja Reinbahu iztaujāt, lai gan viņš bija zālē. Opozīcijas priekšlikumu par topošā direktora iztaujāšanu domes priekšsēdētājs veikli uzlika uz balsošanu un, skaidrs, ka paklausīgais deputātu vairākums bija pret to, lai Reinbaham būtu jāatbild uz neērtiem jautājumiem,» iepriekš teicis Pulks.

«Nu ko, Rīgas varas vertikāle darbojas, pilsētai ļoti nozīmīgā amatā ir apstiprināts, iespējams, sakompromitējies cilvēks, kurš būs gatavs savu «maizes tēvu» priekšā izpildīt jebkādas piruetes, nekad un nekādos apstākļos neiebilst un neapstrīdēt priekšniecības rīkojums, neatkarīgi no to likumības. Un, protams, kā lai bijušais LABAs vadītājs nesekmētu arvien lielākus Rīgas satiksmes maksājumus šai Saskaņas centram pietuvinātajai arodbiedrībai!» toreiz izteicies Pulks.

Pēc viņa domām, rīcība bez konkursa un jebkādas iespējas opozīcijas deputātiem iztaujāt Reinbahu ir tikai loģiska, ja zinām līdzšinējos Rīgas satiksmes «varoņdarbus», uz kuriem piever acis Rīgas domes vadība. «Nanoūdeņi, necaurredamais gandrīz miljona budžeta dotāciju izlietojums Rīgas satiksmē, aizņemšanās uz rīdzinieku rēķina, iedzīvotāju nodokļos samaksātās naudas pārskaitīšana aizdomīgai arodbiedrībai, Valsts kontroles atklātie pārkāpumi ir stāsts par «vietējās varas vertikāles» darbības rezultātiem, jo labi pārvaldītā pilsētā tas nebūtu iespējams,» pārliecināts opozicionārs.

2013.gada maijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veica kratīšanu Rīgas domes Satiksmes departamentā saistībā ar pasažieru pārvadājumiem galvaspilsētā. KNAB pārstāvji tolaik stāstīja, ka izmeklētājiem bija radušās aizdomas, ka kāda Satiksmes departamenta amatpersona par labvēlīgu lēmumu pieņemšanu saistībā ar pasažieru pārvadājumiem galvaspilsētā kā kukuli ir pieprasījusi veikt regulārus maksājumus kādai arodbiedrībai.

Tolaik publiski izskanēja, ka aizdomās par kukuļa pieprasīšanu tiekot turēts Satiksmes departamenta direktora biroja vadītājs, bijušais LABA vadītājs Reinbahs.

Pats Reinbahs atzina, ka ticis izjautāts KNAB, tomēr gan viņš, gan arī Rīgas mērs Nils Ušakovs izskanējušās apsūdzības noliedza un saistīja ar politisko oponentu intrigām.

LABA ir Rīgas domes vadībai un pašvaldības SIA Rīgas satiksme pietuvināta arodbiedrība, kurai no Rīgas satiksmes budžeta regulāri piešķirts finansējums. LABA biedri un vadošās personas regulāri bijušas redzamas Saskaņas centra rīkotajos piketos un arī paši rīkojuši akcijas, kurās tiek pausta neapmierinātība ar valdības darbu un lēmumiem.

Kā iepriekš pastāstīja Reinbahs, visi ierobežojumi, kas saistīti ar KNAB izmeklēto kriminālprocesu attiecībā uz izbraukšanu no valsts, lēmumu pieņemšanu un citi viņam pašlaik ir atcelti, bet par aizdomās turētā statusa maiņu viņš nav informēts, līdz ar to viņš pieļauj, ka statuss joprojām varētu būt spēkā.

Reinbahs arī norādīja, ka nekādus ētikas normu pārkāpumus, ieņemot departamenta vadītāja pienākumu izpildītāja amatu, šajā situācijā nesaskata. «Nekādu ierobežojumu pašlaik nav, un es nebiju saistīts ar tēmām, ko izmeklēja KNAB. Kaut ko reāli varētu ietekmēt tikai tiesas lēmums,» pauda Reinbahs.

Ref: 102.000.102.9881

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas